BitcoinHaberler

Bloomberg: “Bitcoin (BTC) ABD Borsası Dow Jones’tan Daha Az Riskli”

Kıdemli analistten Bitcoin ve Ethereum yorumu.

Bitcoin 20.000$ seviyelerine bakan yüzünü yukarıya çevirince analistlerden güzel haberler ve yorumlar gelmeye başladı. Yükseliş dalgasıyla beraber 37.000$ üzerinde kalıcı olmaya çalışan BTC, gözünü yine yükseklere dikmişe benziyor.

Bloomberg’in kıdemli stratejisti Mike McGlone, Bloomberg’in şubat ayı kripto raporunda Bitcoin’in geleceğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Bilindiği gibi birçok yatırımcının Bitcoin’den uzak durmasının temel nedenleri arasında piyasanın aşırı volatil olması yatıyor. Bloomberg’in kripto raporunda bu durumu inceleyen deneyimli analist, Dow Jones’la Bitcoin arasında 1 e 1 oranında bir karşılaştırma yaptığında Bitcoin’in 2020 yılında Dow Jones’tan daha az riskli olduğu sonucuna ulaşıyor.

Bitcoin’nin 40.000$ seviyesine hızlı çıkışını kurumsal yatırımcı dalgasına bağlayan analist, bu dalganın hala “yükselen bir dalga” olduğunun altını çiziyor.

Mike McGlone, Mart 2020’deki gibi tüm piyasaları etkileyecek Covid-19 şeklinde büyük bir olay yaşanmazsa Bitcoin’in tekrar 20.000$’ı görmesinin imkansız olduğunu düşünüyor.

Raporunda Ethereum’a da değinen analist, 1000$’ın Ethereum için sağlam bir destek olduğu yorumunda bulunuyor. Analiste göre Ethereum 1000$ üzerinde kaldığı sürece güvenli bölgede duruyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu