BitcoinHaberler

Bloomberg Bitcoin (BTC) Raporunu Yayınladı! 2021 Fiyat Tahminleri Ne?

Bloomberg raporundan notlar aktardık.

Bitcoin 50.000$ sınırında salınımlarına devam ederken büyük şirketlerin Bitcoin raporları da ardı ardına gelmeye devam ediyor.

Bloomberg’in son Bitcoin raporunu deneyimli emtia analisti Mike McGlone kaleme aldı. Deneyimli analist tespitlerinin ardından Bitcoin’in 2021 yılında 100.000$’a kadar yükselebileceğini ifade ediyor.

“100.000 $ Bitcoin’in bir sonraki eşiği olabilir. Artan talebe karşı azalan arz ve giderek daha elverişli makroekonomik ortam, Bitcoin fiyatının daha da yukarıya çıkmasını kolaylaştırıyor.”

“Grayscale Primi’nin Negatife Dönmesi Pozitif Bir İşaret”

McGlone’a göre 24 Şubat’ta Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) hisse primlerinin negatife düşmesi düzeltmenin bittiği anlamına geliyor. McGlone tarihsel olarak bu primdeki keskin düşüşlerin düzeltme hareketlerinin dibini oluşturduğunu ifade ediyor.

Ayrıca Bitcoin’in şuanda CME Group’ta %20 primle işlem görürken GBTC’nin negatif primde olmasının yatırımcılarının “arbitraj iştahını” da kabarttığını belirtiyor.

Bitcoin ETF’lerine artan ilginin de GBTC primlerinin negatife düşmesinde etkisi olduğunu aktaran analist,

“Kanada’da Bitcoin ETF’si başladıktan sonra GBTC priminin baskılandığını gördük. Ancak yüksek olasılıkla bu yukarı yönlü bir hareketin başlayacağının habercisi” dedi.

“Bitcoin’in Altın’ın Yerini Alıyor”

Kıdemli emtia analistine göre, Bitcoin altının yerini almaya devam ediyor.

“Bitcoin’e para girişi artarken, altından para çıkışı olduğunu görüyoruz. Bunların aynı döneme gelmesi tesadüf olamaz.”

Öte yandan analiste göre Bitcoin 100.000$’a ulaştığında volatilitesi azalacak.

“Bitcoin 100.000 $ ‘a yakın bir fiyatla, yüksek piyasa değerine sahip olduğunda oynaklığın düşmesi gerektiğine inanıyoruz.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu