Kripto HaberleriAltcoinBlur CEO'su OpenSea'yi Hedef Aldı!

Blur CEO’su OpenSea’yi Hedef Aldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

NFT sektörünün en büyük pazarı OpenSea’ye rakip olan Blur, tokenini piyasaya sürmesiyle birlikte gündemde kalmaya devam ediyor.

OpenSea ile Blur arasındaki rekabet devam ederken, Blur dün yayınladığı bir blog gönderisinde NFT içerik oluşturucularını hedefleyerek kendisi ile OpenSea arasındaki telif hakkı ödeme seçeneklerindeki farklılıkları ortaya koydu.

NFT oluşturucularını şimdilik sektörün en büyük NFT pazarı olan OpenSea’yi engellemeye çağıran Blur’un Pacman ismiyle bilinen CEO’su, NFT pazarında büyümeyi ve bu pazara hakim olmayı hedeflediğini söyledi.

“Bizim tercihimiz, içerik oluşturucuları bir platformu seçmeye zorlamak yerine, beyaz listeye aldıkları tüm pazar yerlerinde telif hakkı kazanabilmeleridir.

Blur, bunu teşvik etmek için, OpenSea’de ticareti engelleyen koleksiyonlarda tam telif ücreti uygular.”

Blur CEO’su, NFT sektöründeki çelişkili kurallar nedeniyle içerik oluşturucuların hem OpenSea hem de Blur’da aynı anda telif hakkı kazanamayacaklarını ve üreticilere tokenlerinin OpenSea’de listelenmesini engellemelerini tavsiye ettiğini söyledi.

“Bugün OpenSea, Blur’da alım satım yapıldığını tespit ettiğinde telif ücretlerini otomatik olarak isteğe bağlı olarak ayarlıyor.

Blur, yeni koleksiyonların her yerde telif ücreti kazanabilmesi için OpenSea’nin bu politikayı durdurmasını memnuniyetle karşılıyoruz.”

Bilindiği üzere Blur geçtiğimiz günlerde airdroptan sonra BLUR tokenini piyasaya sürdü.

BLUR ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase tarafından da listelendi. Ayrıca airdrop ve tokenin piyasaya sürülmesinden sonra Blur, geçen hafta OpenSea’nin işlem hacmini 13 milyon doların üzerinde aştı.

Son 24 saatte %39 oranında artış kaydeden BLUR yazım esnasında 1,08 dolardan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları