Kripto HaberleriHaberlerBored Ape Yacht Club, Projeyi Irkçılıkla Suçlayan Sanatçıya Dava Açtı!

Bored Ape Yacht Club, Projeyi Irkçılıkla Suçlayan Sanatçıya Dava Açtı!

Takip et

Dünyaca ünlü Bored Ape Yacht Club NFT koleksiyonunun üreticisi Yuga Labs, sanatçı Ryder Ripps ve birkaç iş ortağına dava açarak orijinallerinin değerini düşüren “taklit NFT’ler” üretmek ve satmakla suçladı.

Yuga Labs, Ripps’in Bored Ape Yacht Club NFT’lerinin Değerini Düşürdüğünü İddia Etti

Davada sanatçının “orijinal Bored Ape Yacht Club görsellerini kullanarak ve bunlara “RR/BAYC” NFT’leri adını vererek kripto para pazarlarında bunları sattığı ve orijinal Bored Ape NFT’lerinin değerini düşürdüğü iddia edildi.

Davada, Bored Ape NFT’lerin “milyonlarca olmasa da genellikle yüz binlerce dolara satıldığına ve önde gelen ünlülerin Bored Ape NFT’lere sahip olmaktan gurur duyduklarına” vurgu yapılırken, sadece 10.000 Bored Ape NFT’nin mevcut olduğu ve her birinin benzersiz olduğu ifade ediliyor.

Yuga Labs, Ripps ve arkadaşlarının gelecekteki ekonomik ilişkilerini engellemekle birlikte tazminat ve avukatlık ücreti de talep ediyor.

İlgili Haber
ApeCoin Kurucu Şirketi, Bored Ape Yacht Club İçinde Yer Alan Tartışmalı Kodları Sildi!

Ripps’ten dava ile ilgili bilgi isteyen bir epostaya henüz cevap gönderilmedi.

Ripps, bu yılın başlarında Twitter üzerinden yaptığı açıklamasında “BAYC koleksiyonu ile Naziler arasındaki bağları araştırdığını bildirmişti. Bored Ape kurucuları, Cuma günü yaptığı açıklamalarında bu suçları reddetmişti.

Yuga Labs davası Cuma günü ABD Merkez Kaliforniya Bölge Mahkemesinde Fenwick & West hukuk firması tarafından açıldı ve 43 sayfalık bir belge bugün erken saatlerde Bored Ape Gazette tarafından tweetlendi.

Ripps, dünyaca ünlü koleksiyonun geliştiricisi Yuga Labs’in birtakım ırkçı mesajları NFT koleksiyonuna eklediğini iddia ediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları