BitcoinBorsa

Borsalarda Bulunan Bitcoin Miktarı Son 3 Yılın En Düşük Seviyesine İndi!

Merkezi kripto para borsalarında bulunan Bitcoin miktarının son üç yılın en düşük seviyelerine gerilediği öğrenildi.

Verilere göre Bitcoin borsalarında bulunan coin miktarı düşmeye devam ediyor. Uzmanlara göre kripto para yatırımcıları coinlerini uzun vadeli olarak tutmak için alım satım platformlarından donanım cüzdanlarına aktarıyor.

Kripto Para Borsalarında Toplamda 2.32 Milyon Adet Bitcoin Bulunuyor

Bu yazının yazıldığı anlarda 90 milyar dolara tekabül eden yaklaşık olarak 2.32 milyon adet Bitcoin merkezi kripto para borsalarında bulunuyor.

Borsalarda bulunan BTC miktarını gösteren grafik.

Bununla birlikte borsalarda bulunan coin miktarının son üç yılın en düşük seviyesine gerilemesi ile birlikte kripto paraların borsalardan çekildiği gözleniyor. Üç yıl önce Mart ayında kripto para borsalarında bulunan BTC miktarı 2.73 milyon adetti. Buna ek olarak Cryptoquant verilerine göre 11 Mart 2020 tarihinde ise kripto para borsalarında toplamda 3 milyonun üzerinde coin bulunuyordu.

En Fazla BTC Coinbase Borsasında

Son birkaç haftadır kripto para fiyatları düşmeye devam ediyor ve borsalarda bulunan BTC miktarı ise 2021 Ağustos ayında düşmeye başlamıştı. Günümüzde ise Bituniverse verilerine göre 853.530 adet Bitcoin’e ev sahipliği yapan Coinbase bu alanda liderlik koltuğunda bulunuyor.

Coinbase’in ardından ise toplamda 18.94 milyar dolarlık kripto para bulunduran Binance geliyor. Verilere göre Binance 340.000 BTC ve 3.59 milyon adet Ethereum’a sahip. Buna ek olarak Binance bir stablecoin olan Tether’dan 1.24 milyar dolarlık bir rezerve sahip.

Üçüncü sırada ise Çinli kripto para borsası Huobi geliyor. Huobi’nin elinde yaklaşık olarak 160.000 adet BTC ve 2.13 milyon adet Ethereum bulunuyor. Çinli kripto para borsasının elindeki toplam kripto para rezervi ise 16.12 milyar dolar civarında seyrediyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu