Ethereum

Borsalardaki Ethereum (ETH) Miktarı Çok Önemli Bir Sinyal Veriyor!

Borsalardaki ETH miktarı azalıyor!

Bitcoin fiyatı 60.000 dolar üzerine bir kere daha çıkarken bazı altcoinlerin yerinde saydığı ve BTC’ye kıyasla çok daha düşük noktalarda yer aldığı görülüyor.

Ethereum nispeten biraz olumlu hareketler sergilese de uzmanlar BTC’nin tüm zamanların rekoruna bu kadar yaklaşmasından sonra ETH’nin yeterli tepkiyi veremediğini düşünüyor.

Kripto para borsalarındaki verilere bakıldığında ise Ethereum aslında büyük bir harekete hazırlanıyor gibi duruyor.

Ethereum Rezervi Düşüyor

CryptoQuant tarafından aktarılan bilgilere göre kripto para borsalarındaki ETH rezervi devamlı ve hızlı bir şekilde düşüyor.

Borsalardaki Ethereum rezervinin 18,5 milyon seviyesine kadar gerilediği aktarılmakta. Ağustos ayından beri gerileyen rezervler en sert darbeyi ise geçtiğimiz hafta gördü ve 18,7 milyon ETH’den 18,49 milyon ETH’ye hızlı bir düşüş yaşandı.

Peki kripto para borsalarındaki ETH miktarının azalması ve 64 milyar dolarlık seviyeye kadar gerilemesi ne anlama geliyor?Bu aslında kripto para borsalarında toplam rezervin %15ine denk gelecek kadar ETH kaldığına ve satış baskısının da azaldığına işaret ediyor.

ETH devamlı olarak DeFi dünyasında stake edilmek için veya uzun vadeli yatırım için kullanılmakta. Bir varlığa yönelik talep ne kadar fazla olur ancak arz ne kadar düşerse fiyatın da o kadar artacağı bilinen bir gerçek. Şu an da ETH arzının %85’i resmen kilit altına alınmış durumda.

Bu durum olası bir rallide ETH’nin ciddi bir artış yakalayacağına işaret ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu