Kripto HaberleriHaberlerBrezilya'da Senato'da Oylanması Beklenen Kripto Para Yasasında Yeni Gelişme Yaşandı!

Brezilya’da Senato’da Oylanması Beklenen Kripto Para Yasasında Yeni Gelişme Yaşandı!

Takip et

Konuya yakın kaynakların verdiği bilgiye göre, Brezilya Temsilciler Meclisi bir kripto para yasa tasarısının oylanmasını Ekim ayındaki başkanlık seçimlerinin sonrasına erteledi.

Brezilya’daki Yoğun Gündem Nedeniyle Kripto Para Yasasının Oylanması Ertelendi

Temsilciler kripto yasa tasarısını önümüzdeki hafta başlayacak olan kongre tatilinden önce ele alacaklardı, ancak bütçe kuralları yasası ve sağlık sektörü için önerilen anayasal reform yasama gündemine hakim oldu.

Nisan ayında Senato, kripto para işlemlerini düzenleyen ve kripto şirketleri için “sanal hizmet sağlayıcıları” etiketini oluşturan tasarıyı onaylamıştı.

Temsilciler Meclisi ise, tasarının alt mecliste sunulmasından sorumlu Kongre Üyesi Expedito Netto’nun Senato’nun orijinal tasarısından iki maddeyi çıkarması nedeniyle nihai bir metin üzerinde uzlaşmaya varamadı.

İlgili Haber
Brezilya Polisi, Milyarlarca Doları Kendi Altcoiniyle Aklayan Gruba Baskın Düzenledi!

Çıkarılan ilk madde borsaların varlıklarını müşterilerinkinden ayrı tutmalarını gerektirirken, ikinci madde ise borsaların lisans başvurusunda bulunabilmeleri için Brezilya’da halihazırda bir İşveren Kimlik Numarasına sahip olmalarını şart koşuyordu.

Yerel borsaları bir araya getiren ABCripto, Temsilciler Meclisi’nden bu iki orijinal maddenin korunmasını istedi, bu arada Binance ve Bitso gibi yabancı şirketler Netto’nun önerdiği değişiklikleri memnuniyetle karşıladı.

Son anketlere göre eski başkan Lula da Silva’nın önde gittiği Brezilya başkanlık seçimlerinin ilk turu 2 Ekim’de gerçekleşecek. İkinci tur ise 30 Ekim’de yapılacak.

Bitcoin ve kripto paralarda yaşanan düşüş dalgası ve özellikle Terra ile ekosistemindeki diğer coinlerin çöküşü, düzenleyicilerin bu yıl kripto varlıklara karşı olan incelemelerini artırdı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları