Kripto HaberleriHaberlerBrezilya Polisi, Milyarlarca Doları Kendi Altcoiniyle Aklayan Gruba Baskın Düzenledi!

Brezilya Polisi, Milyarlarca Doları Kendi Altcoiniyle Aklayan Gruba Baskın Düzenledi!

Takip et

Reuters’in bildirdiğine göre Brezilya federal polisi, yasadışı altın madenciliğinden elde edilen parayı aklamak için kripto paraları kullandığını söylediği bir gruba baskın düzenledi.

Brezilya federal polisine dayandırılan haberde, Perşembe günü kuzeydeki Rondonia eyaletinde yasadışı altın madenciliğinden para aklayan sağlık şirketlerine yönelik operasyonda beş kişinin tutuklandığı belirtildi.

Brezilya’da İllegal Altın Madeni İşletmecileri, Yasadışı Varlıkları Aklamak İçin Kendi Kripto Parasını Kurmuş

Polis, grubun milyarlarca doları taşımak için kendi kripto tokenini kullandığını söyledi.

Reuters’in federal polisten aktardığına göre, grubun paravan şirketlerinden biri tarafından oluşturulan token, “yasadışı altın çıkarımından elde edilen miktarları kar payı almak isteyen üçüncü tarafların yatırımlarıymış gibi göstermek” için kullanıldı.

Rapora göre, federal polis tarafından yapılan bir bankacılık analizi, 2019 ve 2021 yılları arasında grubun banka hesaplarında 3 milyar dolardan fazla para hareket ettiğini ortaya çıkardı.

İlgili Haber
Binance, Brezilya'daki Ödeme Sorunlarını Çözecek Yeni Bir Adım Attı!

Kripto para piyasası düşünüldüğünde düzenleyiciler genellikle kripto varlıkların kara para aklamak için kullanıldığı konusunda şüphelere sahipler. Bununla birlikte kripto varlık borsaları, kullanıcılarının kara para aklamak için dijital tokenleri kullanmadığından emin olmak amacıyla KYC (müşterini tanı) prosedürleri uyguluyor.

Blockchain teknolojisinde yapılan tüm işlemler ağ üzerinde kaydedildiğinden aslına bakılırsa bu tür kara para aklama girişimlerinin yapılması oldukça zor. İtibari para birimlerinde ise Blockchain’e benzer bir kayıt sistemi olmaması nedeniyle bazı uzmanlar Blockchain tabanlı para birimlerinin itibari para birimlerine göre bu konuda daha güvenli olduğunu savunuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları