Kripto HaberleriAltcoinBitcoin (BTC) Düşerken, Bu Altcoin Yüzde 12 Yükseldi!

Bitcoin (BTC) Düşerken, Bu Altcoin Yüzde 12 Yükseldi!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bugün başta Bitcoin olmak üzere çoğu kripto para değer kaybederken, Ethereum Classic (ETC) %12 yükselerek tüm dikkatleri üzerine çekti.

ETC’nin yükselişi sadece bugünden ibaret değil. Temmuz ayının başlarında ortalama 13.50-14$ aralığında işlem gören ETC, bugün itibariyle 36.45 dolara yükselerek %157 değer kazandı.

ETC Madencilik Hashrate’i Tarihi Zirvede

ETC fiyatındaki yükseliş, madencilik aktivitesinin artmasıyla da paralellik gösteriyor. 2miners adlı internet sitesine göre, ETC madencilik hashrate’i 48.82 TH/s seviyesine yükselerek tüm zamanların rekorunu kırdı. Hashrate, bir blockchain ağındaki ağ aktivitesini ölçen önemli bir veridir.

Geçtiğimiz Temmuz ayının başında yaklaşık 20 TH/s olan hashrate seviyesi, 2 ay gibi kısa bir süre içinde %140 yükseldi.

Hash oranının haricinde, Ethereum Classic’in madencilik zorluğu da tüm zamanların zirvesine yükseldi.

ETC Neden Yükseliyor? ETC Nedir?

ETC’deki yükselişi anlamlandırabilmemiz için, önce ETC’nin ne olduğuna bakmamız gerekiyor. Ethereum Classic, 2016 yılında piyasaya sürülen bir Ethereum hard forkudur. 2016 yılında yaşanan bir DAO siber saldırısı nedeniyle bir Ethereum hard forkuna ihtiyaç duyuldu.

Ethereum Classic’deki (ETC) yükselişin muhtemel ana nedeni ise yaklaşmakta olan Ethereum Merge güncellemesi. Merge güncellemesi, ETH ağının işleyişini baştan sonra değiştirecek. Madencilerin ekran kartlarını kullandığı PoW sistemi terk edilecek. Madencilerin yerini ise hissedarların olduğu PoS sistemi alacak.

Yakın zamanda Ethereum madenciliği yapma imkanını kaybedecek olan kripto para madencileri, yeni alternatifler arama yoluna gidiyor. Ethereum madenciliği yapanların ise ilk tercihi Ethereum Classic’den (ETC) yana oluyor.

Ethereum Classic ($ETC), yazım tarihi itibariyle 36.17$ seviyesinde işlem görüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

2 YORUMLAR

guest

2 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ulaş Eral

Allah belanızı versin inşallah! Yüzde 12 yükselmiş miş!… Ulan adiler yüzde 1000 yapan coinler var, buda laf mı? Bu kadar yalan dolan balon yaygara haber yapmayı marifet mi zannediyorsunuz?…

Rıza Yılmaz

Şimdi burada anlayamadığım şu ravencoin RVN %23.60 Yükseliş yapmış ama burada %12 Yükseliş yapan ethereum clasik ETC haber oluyor

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları