HaberlerKripto Para

Bu Açık Artırmada Kripto Para İle Ödeme Yapılacak!

Sotheby's kripto para ile satış yapmaya devam ediyor.

Kripto para ile ödemelerin her geçen gün daha fazla yaygınlaştığı görülüyor. Son olarak uzaydan geldiği düşünülen ve dünyanın en büyük elması ünvânını elinde bulunduran değerli taşın satımı için kripto paralar da kabul edilecek.

Enigma” adı verilen ve nadir bir siyah elmas olan değerli taş, bu zamana kadarki en büyük ve değerli elmas olma şerefine erişmiş durumda.

Elmasın satış fiyatı 4.1 milyon ile 6.8 milyon dolar arasında değerleniyor ve müşteriler bu elması satın almak için kripto para ile ödeme yapabilecek.

Ayrıca bu, Sotheby’s’in kripto para birimiyle ilk kez ödeme alışı değil. Ünlü müzayede evi daha önce de sayısız defa kripto ödemesi kabul etti.

Siyah Elmasın Ardındaki Gizem

“Enigma” olarak adlandırılan mücevher, nadir bulunan 555.55 karatlık, 55 yönü olan siyah bir elmas. 20 yılı aşkın bir süredir aynı koleksiyonda yer aldı. Söz konusu elmasın esasında enteresan bir geçmişi var. 2004 yılında Amerika Gemoloji Enstitüsü ve İsviçreli bir mücevher evi olan Gübelin, onu dünyanın en büyük ve en abartılı siyah doğal renkli elması olarak adlandırdı. İki yıl sonra yani 2006 yılında Guinness Rekorlar Kitabı’na göre dünyanın en büyük kesme elması olarak listelendi.

Bu özelliği ile “fazla medyatik” olan bu elmasın satışında kripto paraların kullanılıyor oluşu, her geçen gün artan kripto para kabulü için de son derece faydalı olacaktır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu