Litecoin

Bu Altcoin, Bütün Olumsuz Durumlara Rağmen Yükseliş Yakalayabilir!

Litecoin, ciddi bir ralliye mi hazırlanıyor?

Kripto para sektörü, yeni koronavirüs varyantının bütün dünyayı etkilemesinden sonra sert bir düşüş yaşadı. Lider kripto par abirimi Bitcoin (BTC) aslında 69.000 dolara değdikten sonra başladığı düşüşüne bu yeni haber ile hız kattı. BTC bir anda 54.000 dolara kadar gerilerken altcoinler ise genel olarak bundan çok daha kötü etkilendi.

LTC’de Aynı Sinyaller Görülüyor

Bitcoin’in %8’lik düşüşüne altcoinler genel olarak %10 ve üzerinde tepki verdi. Solana %13, Cardano %23, XRP %15 ve Polkadot %20 düşüş yaşamış durumda. SHIB gibi popüler kripto para birimleri de %20 ve üzeri haftalık düşüş ile aslında durumun altcoinler için ne kadar kötü olduğunu ortaya koyuyor. Buna karşın bir altcoinin verdiği sinyaller, yakında yükseliş olabileceğine işaret etmekte.

Bir zamanlar top 10’un değişmez üyelerinden olan Litecoin, an itibarıyla 17. sıraya kadar gerilemiş olsa da ağdaki sinyaller bir hayli önemli gözüküyor. Kasım 2013’de Litecoin ağında görülen sinyaller şu an yine kendini belli etmeye başladı. LTC o tarihlerde 5 dolardan 63 dolara birkaç haftada yükselmişti. Aralık 2017’de de LTC’nin özel rallisi fiyatı 50 dolardan 369 dolara kadar çıkardı.

Ağdaki yeni cüzdan adreslerinin sayısı, 8 Nisan 2013 tarihinde 16.961’i görmüş ve rekor kırmıştı. 17 Aralık 2017 tarihinde de cüzdan adreslerinde yeni bir rekor kırıldığında fiyat yükselişe geçti. Şu an da aynı sinyal görülüyor ve LTC’nin rezerv risk oranı ile MVRV-Z skoru, yükseliş sinyali veriyor. Şu an için ağdaki cüzdanların LTC alımlarına bakıldığında LTC için aşırı satış sinyali gözükmekte ve bu yakında ciddi bir patlama olabileceğine işaret ediyor.

Teknik grafikte ise eski rekor olan 377 doların test edilebilmesi muhtemel. Bunun için ise fiyatın tekrar 200 dolar üstünde kapanış yapması lazım.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu