AltcoinHaberler

Bu Altcoin Elde Ettiği Yükseliş İle Dogecoin’i (DOGE) Geçti!

LUNA, yeniden top 10'a giriş yaptı!

ABD’den gelen açıklamaların ilk etkisi olarak sert bir düşüş yaşayan lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), piyasayı da kendisi ile beraber düşüşe sürükledi.

Bitcoin bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 54.000 dolar bandına kadar çekildi ve son 24 saat içerisinde %3,5  değer kaybetti. Altcoinlerin çoğu da BTC’ye göre çok daha ağır darbeler aldı. ETH %4,3 düşüş yaşarken BNB %2,9, SOL %8, ADA %9, XRP %3,4 ve DOT %4,9 geriledi.

DOGE Gitti, LUNA Geldi

Elon Musk’ın bu yılki çabaları ile top 10 içerisinde neredeyse kalıcı bir yer edinen Dogecoin (DOGE) ise an itibarıyla 11. sıraya çekilmiş durumda. Bunun sebebi ise DOGE’un %3 düşüş yaşarken hemen arkasındaki Terra’nın (LUNA) %10 yükseliş elde etmesi olarak ortaya konulmakta.

LUNA, 7 günde de %67 yükseliş elde etti ve an itibarıyla 70 dolar seviyesinden işlem görüyor. 27,041 milyar dolarlık piyasa değerine ulaşan LUNA an itibarıyla çok küçük bir fark ile DOGE’un önünde ancak bu küçük fark ara ara kapanabilir ve farklılıkla görülebilir.

LUNA fiyatının böylesine yükselmesinin sebepleri ise gelen önemli haberler ve gelecekteki gelişmelere yönelik vaatler olarak ifade edilebilir. Tabii ki LUNA fiyatının yükselmesinde Bloomberg’in makalesi de etkili oldu. 2 Aralık tarihinde yayınlanan makale, bütün dünyanın LUNA’yı tanımasına yardımcı oldu ve söz konusu makalenin yayınlanmasından sonra da fiyat artışı devam ediyor.

LUNA’nın kendi NFT ekosistemini geliştirmesi ise işleri çok daha kolay bir hale getirebilir.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu