coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoin İçin Büyük Gün: Kritik Güncellemeye Saatler Kaldı!

Bu Altcoin İçin Büyük Gün: Kritik Güncellemeye Saatler Kaldı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Gizlilik odaklı popüler kripto para protokolü Monero, bu hafta sonu (13 Ağustos Cumartesi günü hedefleniyor) altcoininde büyük bir ağ yükseltmesine hazırlanıyor.

Yerel tokenı XMR olan Monero, 2014 yılında “Bitmonero” olarak başlatılan açık kaynaklı bir projedir. XMR’nin finansal işlemleri gizli tutan güvenli, özel ve takip edilemez bir kripto para olduğu iddia ediliyor.

Monero (XMR) Altcoinindeki Yeni Güncellemeler Hard Fork Olarak Ağa Sunulacak

Planlanan güncelleme, Blockchain’i geri döndürülemez bir şekilde değiştirecek olan hard fork şeklinde gerçekleştirilecek. Node’lar bu güncellemeyi ya kabul edecek ya da farklı bir Blockchain oluşturmak üzere ayrılacak.

Bir Monero geliştiricisi Cuma günü yaptığı açıklamasında “Yazılımınızı bugün Monero v0.18’e yükseltin” dedi ve kullanıcıların Nisan ayında yayınlanan ve yükseltmeyi ayrıntılı olarak açıklayan Monero blog gönderisine göz atmaları gerektiğini de sözlerine ekledi.

İlgili Haber  Monero (XMR) Kullanıcıları Yarın Merkezi Borsaları Protesto Edecek! Fiyatı Etkileyebilir Mi?

Cumartesi günü yapılması planlanan yükseltme çeşitli özellikler sunacak. İşte beklenen değişiklik ve iyileştirmelerden bazıları:

  • Bir ring imza için imzacı sayısı her işlem başına 11’den 16’ya yükselecek.
  • Mevcut Bulletproofs algoritmasının bir yükseltmesi olan Bulletproofs+ tanıtılacak. Bulletproofs+ işlem boyutunu azaltacak ve işlem hızını artıracaktır. Genel performansın %5-%7 oranında artması beklenmektedir.
  • Görünüm etiketleri, cüzdan senkronizasyonunu %30-%40 oranında hızlandırmak için yeni bir yol sunacak.
  • Ücret değişiklikleri, ücret dalgalanmalarını en aza indirecek ve genel ağ güvenliğini artıracaktır.
  • Çoklu imza işlevi geliştirilecek ve kritik güvenlik yamaları eklenecektir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları