Altcoin

Bu Altcoin Projesine Tam Olarak “Para Yağıyor”: 500 Milyon Dolar Daha Geldi

Algorand, ciddi bir yatırım daha aldı.

Kripto para sektörünün son dönemdeki DeFi ve metaverse çılgınlığına ciddi bir zemin hazırlayan projelerin sayısında artış devam ediyor.

Bunlardan birisi de CoinList’in ön satışını yaptığı Algorand (ALGO) olarak bilinmekte.

ALGO, kısa süre önce aldığı 800 milyon dolarlık fonlamanın üzerine şimdi de 500 milyon dolarlık ek bir fonlama almayı başardı ve tam anlamıyla gümbür gümbür geliyor!

Risk sermayesi şirketi Borderless Capital, Algorand ağı üzerindeki blockchain projelerini desteklemek için 500 milyon dolarlık fon sunacağını belirtti.

30 Kasım tarihinde yapılan açıklamada Miami merkezli şirketin Borderless ALGO Fund II isimli fonu resmen duyuruldu ve bunun gelecek nesil merkeziyetsiz uygulamalar için kullanılacağı vurgulandı.

Şirket isimden anlaşılabileceği gibi daha önce de ALGO odaklı bir fon duyurmuş ve bundan ciddi bir kazanç elde etmişti. Şirket bu seferki fonunda ise özellikle NFT, DeFi ve metaverse vurgusu yaparak yeni nesil uygulamalara kucak açıldığını aktardı.

Borderless’ın hemen öncesinde ise Citi’nin eski üst düzey yöneticisi Matt Zhang kendi fonu Hivemind Capital Partners ile ALGO yatırımı duyurmuştu.

1,5 milyar dolarlık stratejik fon, ALGO üzerindeki önemli projelere odaklanacak. ALGO şu an için çok kısa sürede 2 milyar dolara yakın bir fonlama aldı ve bunun etkilerinin uzun vadede kendini net bir şekilde göstermesi bekleniyor.

ALGO, 2019 yılında bilgisayar bilimcisi Silvio Micali tarafından geliştirilmişti ve şu an Ethereum’a rakip olarak görülüyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu