Kripto HaberleriAltcoinBu Altcoin Vakfından Fiyata Etki Edebilecek Öneri Geldi! Yüzde 50 Yakım Yapalım!

Bu Altcoin Vakfından Fiyata Etki Edebilecek Öneri Geldi! Yüzde 50 Yakım Yapalım!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Güney Kore’nin önde gelen teknoloji şirketi Kakao tarafından geliştirilen altcoin Klaytn (KLAY) Vakfı, Klaytn’ın sürdürülebilir bir merkeziyetsiz ağa dönüşmesine yardımcı olmak için Yönetim Konseyi’ne (GC) bir optimizasyon önerisi sundu.

Altcoin Klaytn Vakfı, Token Arzını Yaklaşık %50 Azaltarak 5.28 milyar KLAY Token Yakmayı Teklif Etti

Teklif, 5.28 milyar KLAY tokenı veya toplam token arzının yaklaşık %48’ine tekabül eden rezerv arzının %73’ünün başlangıçta yakılmasını öneriyor.

Teklif, şu anda Klaytn ağının yönetimini denetleyen bir grup ağ katılımcısı olan GC tarafından 22 Şubat – 28 Şubat tarihleri arasında oylanacak.

Stratejik geri alımlar ve gas ücretlerinin yakılması yoluyla bugüne kadar 75 milyondan fazla KLAY yakılmıştır. Şu anda yaklaşık 3.073 milyar KLAY dolaşımda bulunmaktadır.

Vakıf, 7.48 milyar KLAY’lik ilk basım rezervinden, son üç yıl sekiz ay içinde kullanılmayan 5.28 milyar KLAY’i ilk etapta yakmayı planlamaktadır.

İlgili Haber
Kripto Para Borsası Binance'den Yeni Listeleme Duyurusu Geldi: Fiyat Nasıl Tepki Verdi?

Klaytn blok zincirini geliştiren iştiraki GroundX’e altyapı geliştirme, ağ işletimi ve yönetim hizmetleri için ödenmek üzere halihazırda sözleşmeye bağlanmış olan yaklaşık 200 milyon KLAY şeffaf bir şekilde yürütülecektir.

Kalan 2 milyar KLAY, yalnızca deflasyonist KLAY tokenomics’i kolaylaştırmaya yardımcı olacak kullanım durumlarına ve senaryolara yönlendirilecek olan ‘KLAY Değer Yaratma Rezervi’ olarak belirlenecektir.

Vakıf, oracle’lar gibi ekosistem için gerekli olan altyapı hizmetlerini güvence altına alarak ve Klaytn ekosistemi için gerekli olan yüksek büyüme potansiyeline sahip projelere yatırım yaparak KLAY’in faydasını işlem ücretlerinin ötesine taşımayı amaçladığını, bu tür yatırımların getirileri ekosisteme geri yönlendireceğini ve KLAY talebini artırmak için söz konusu getirilerden yararlanacağını sözlerine ekledi.

Bu yazının yazıldığı sıralarda KLAY fiyatı 0.3113 dolar seviyelerinden işlem görüyordu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları