Kripto HaberleriEthereumBu Altcoin Yatırım Haberlerinin Ardından Yükselişe Geçti!

Bu Altcoin Yatırım Haberlerinin Ardından Yükselişe Geçti!

Takip et

Ethereum’dan (ETH) ayrılan ve ETH’nin bir versiyonu olan Ethereum Classic (ETC) son 24 saatte yaklaşık %15 oranında artış kaydetti.

CoinGecko verilerine göre en büyük kripto paralar arasında 22.sırada yer alan ETC, yazım esnasında 27.41 dolar seviyesinde bulunuyor.

Ethereum Classic’deki bu yükselişte kripto para madencisi Antpool’un 10 milyon dolarlık yatırımı ve ETH kurucusu Vitalik Buterin’in destekleyici yorumlarının etkili olduğu düşünülüyor.

Madencilik teçhizat üretici devi Bitmain tarafından desteklenen Antpool, yakın zamanda Ethereum Classic (ETC) ekosistemini desteklemek için 10 milyon dolarlık bir yatırım yaptığını duyurdu.

Antpool CEO’su Lv Lei yaptığı açıklamada, ETC’ye daha fazla yatırım yapmaya devam etmeyi planladıklarını da belirtti.

İlgili Haber
Madencilik Devi, Ethereum Güncellemesi Sonrasına Hazırlık Mı Yapıyor: Bu Altcoine Yatırım Açıklandı!

ETC yükselişinde Antpool dışında ETH kurucusu Vitalik Buterin’in de açıklamaları etkili oldu.

Buterin birkaç gün önce ETC’yi desteklediğini belirterek, ETC’yi tamamen iyi bir zincir ve orijinal Ethereum olarak nitelendirmişti.

btc.com verilerine göre Antpool üçüncü en büyük Bitcoin madencilik havuzu ve 14. en büyük Ethereum madencilik havuzudur.

Ethereum Classic (ETC) Nedir?

2016’daki hack olayından sonra Ethereum iki blok zincirine ayrılmıştı.

Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para birimi olan Ethereum (ETH) ve Ethereum Classic (ETC) olarak ikiye bölündü.

Yeni oluşturulan zincir şu anda kullanılan Ethereum ağı olarak karşımıza çıkarken, hacke maruz kalan zincir ise Ethereum Classic olarak çalışmaya devam ediyor.

ETH ve ETC arasında bazı farklar bulunuyor. Bunlardan en önemlisi Ethereum’da Eylül ayında gerçekleşecek PoS’a geçişin ETC’de olmayacak olmasıdır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları