EthereumHaberlerKripto Para

Bu Altcoin’in Airdropuna Şike Karıştı!

RBN Airdrobundaki şüpheli işlemler dikkat çekti.

Sermaye şirketi Divergence Ventures analistlerinden olan Bridget Waters Mayıs 2021 tarihinde Ribbon Finance tarafından dağıtılan airdrop projesi ile ilgili içeriden bilgi alma suçu ile suçlanıyor.

Veriler, fondaki bir analistin Ribbon Finance ile etkileşime geçen bir dizi cüzdandan toplamda 702 Ethereum aldığını ortaya çıkardı. Cüzdanlar Ribbon Finance projesinin airdroplarını aldı ve tokenleri ETH’ye dönüştürdü.

Daha sonra ortaya çıkan bilgilere göre, Ribbon Finance’ye yatırım yapan Divergence şirketi analisti Waters ile ilişkili bir ETH cüzdanının , Ribbon Finance’in son airdrop’una dahil olan bir dizi farklı cüzdandan 702 ETH aldığı anlaşıldı.

Bu şüpheli işlemler, ilk olarak “Gabagool.eth” takma adını kullanan bir kullanıcı tarafından fark edildi. Kullanıcı, Waters’in Ethereum Ad Hizmeti adını herkese açık bir şekilde yayınlamasından faydalanarak şüpheli ETH transferlerinin Waters’ın cüzdanına yapıldığını anladı.

Divergence Ventures, bu olay ortaya çıktıktan sonra Twitter’da yaptığı paylaşımla Waters yerine kurucuları George Lambeth ve Calvin Lui’yi suçlamaya çağırdı. Devamında, amaçlarının para kazanmak olduğunu ve sadece önceden bir airdrop olacağını tahmin ettiklerini yazdılar.

Divergence Ventures paylaşımlarının sonunda, çizgiyi aştıklarını belirterek söz konusu 702 ETH’yi Ribbon DAO’suna geri göndereceklerini belirttiler.

Ribbon topluluk yöneticisi Julian Koh, suçlanan analisti savundu ve suçun Waters’ta değil organizasyonun kurucularında olduğunu belirtti. Koh, ayrıca Ribbon’un Divergence Ventures’a bir jetonu airdrop yoluyla dağıtacağını bildirdiğini, ancak airdrop için uygunluk kriterlerini veya tarih ve miktarları açıklamadığını söyledi.

Divergence Ventures söz konusu olay için özür dilemesine rağmen, kripto topluluğunun eleştirilerinden kurtulamadı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu