AltcoinHaberler

Bu Altcoinin Balinaları, Fiyat Düşüşlerini Zula Fırsatına Dönüştürmeyi Sürdürüyor

Chainlink (LINK) benimsenmesinde son 2 haftada müthiş bir büyüme oldu.

Popüler zincir içi ölçüm veri sağlayıcısı Santiment, 10.000’den 10.000.000’a kadar LINK‘e sahip olan Chainlink adreslerinin sayısındaki artışa dikkat çekti.

Santiment tarafından Twitter’dan yapılan açıklamada söz konusu balina adreslerinin 27 Şubat’tan bu yana 17,1 milyon LINK biriktiği ifade edildi.

Chainlink’in yakın zamanda artan benimsenmesi, son zamanlarda kripto para birimine olan ilginin de arttığını gösteriyor.

Chainlink, yıl başından beri pazardaki düşüşlerden önemli ölçüde etkilendi. Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 52.7 dolara ulaşan LINK, o zamandan beri %75.2’nin üzerinde değer kaybı yaşadı.

An itibarı ile 13.25 dolardan el değiştiren LINK, söz konusu fiyat düşüklüğü ile hodl peşinde olan balinaların ilgisini çekmeyi sürdürüyor.

Geçen ayki Chainlink benimsenmesi, kripto para biriminin en iyi Ethereum (ETH) balinaları arasında en çok işlem gören dijital para birimi olmasını sağladı. Bu dönemde Ethereum balinaları tarafından 1.3 milyon Chainlink alımı gerçekleşti.

Öte yandan Chainlink veri akışlarının kullanımı son 12 ayda katlanarak arttı ve Şubat 2022’de 50 milyondan fazla kümülatif zincir üstü çağrıya ulaştı. Bu sayı bir önceki yıla göre neredeyse %6,000’lik bir artışa karşılık geliyor.

Chainlink’in bu olağanüstü performansı finans sektörü uzmanlarının dikkatinden kaçmadı.

Geçen ay, bir grup Bank of America uzmanı, merkezi olmayan oracle ağının, çeşitli DeFi protokollerindeki TVL büyümesinin ana nedeni olduğunu açıkladılar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu