BorsaHaberler

Bu DeFi Platformu Bir İlki Başardı: 1 Trilyon Dolar Barajı Aşıldı!

Dünyanın en büyük DeFi platformlarından biri, yaptığı son açıklamasında kritik 1 trilyon dolar barajını aştığını açıkladı.

Popüler merkezi olmayan finans (DeFi) ve altcoin platformu Uniswap (UNI), bugün yaptığı açıklamada hayata geçmesinden bu yana 1 trilyon dolarlık işlem hacmini aştığını duyurdu.

CoinGecko verilerine göre Uniswap, son 24 saat içinde 1 milyar dolarlık işlem hacmiyle merkezi olmayan borsalar (DEX) arasında ilk sırada yer aldı.

UniSwap platformunun zamana bağlı işlem hacmini gösteren grafik.

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) Yerine Merkezi Borsalar Kullanıcıların Tercihi Olmaya Devam Ediyor

En büyük merkezi borsa olan Binance ise aynı zaman diliminde yaklaşık 15 milyar dolarlık işlem hacmine sahipti. Bu, yatırımcıların DEX’ler yerine merkezi borsaları tercih etmeye devam ettiğinin bir işareti olarak değerlendiriliyor.

Ancak aslen dünyanın en büyük altcoini Ethereum’a (ETH) bağlı bir proje olan Uniswap, DeFi ekosistemi genelinde etki alanını genişletmeye devam ediyor. Platformun sıradaki hedefleri arasında Gnosis Chain ve Moonbeam Network üzerinde “Uniswap v3” protokolünü başlatmak bulunuyor.

DeFi platformunun verilerine göre borsa, 2021 yılının son çeyreğinden bu yana işlem hacminde 500 milyar dolarlık bir artış yaşadı.

UniSwap kripto para tokeni alım satımlarına aracılık etmesinin yanı sıra kısa bir süre önce Web3 girişim kanadını başlatmış ve kripto regülasyonuna uyum sağlayabilmek için yeni bir politika sorumlusu atamıştı.

Kasım 2018’de eski Siemens AG çalışanı Hayden Adams tarafından küçük bir start-up olarak kurulan Uniswap, 2020 yılında merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün patlama yaşamasıyla birlikte bir kripto para devine dönüştü.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu