Ethereum

Bu Ethereum (ETH) Cüzdanı, Bütün Balinaları ve Borsaları Geçti!

Ethereum 2.0 staking kontratı, rekor kırdı.

Ethereum 2.0’ye geçiş için başlatılan staking kontratı artık en çok ETH sahibi olan cüzdan adresi konumunda.

Blockchain analiz sağlayıcısı Nansen tarafından aktarılan bilgilere göre, ETH 2.0 staking kontratı içerisinde bulunan ETH’lerin toplam miktarı, Wrapped Ethereum (wETH) kontratındaki ETH’leri de geride bırakarak en fazla ETH’ye sahip olan cüzdan konumuna yükseldi.

Ethereum 2.0 Kontratı Rekor Kırdı

Wrapped Ether, ERC-20 standardında olan ve DeFi protokollerinde ETH’yi temsil eden bir kopya ETH olarak biliniyor. ETH 2.0 kontratında ise sadece ETH bulunmakta.

Nansen CEO’su Alex Svanevik konu hakkında yayınladığı gönderisinde Beacon Chain’in para yatırma adresinde dün itibarıyla 6,73 milyon ETH olduğunu ve bunun 21 milyar doların üzerinde değere ulaştığını vurguladı.

Nansen’in aktardığı verilere göre wETH kontratında ise sadece 21,4 milyar dolarlık yani 6,7 milyon adet ETH bulunuyor. Bunun arkasında ise 7,3 milyar dola değerinde 2,29 milyon adet ETH ile Binance’in merkezi cüzdanı bulunmakta.

ETH2 kontratında kilitli olan ETH’lerin toplam miktarı, arzın %5,7’sine tekabül ediyor. An itibarıyla Ethereum 2.0 ağı için beklemede olan 210.000 onaylayıcı bulunmakta.

Eth 2.0 üzerinde kilitli olan Ether miktarı an itibarıyla buradan çekilemiyor ve satılamıyor. Bunların çekilebilmesi için ise ETH 2.0’nin ağ birleşiminin yapılması ve Ethereum 1.0 ile Ethereum 2.0 ağlarının arasında köprü oluşturulması gerekmekte.

Bunun ise 2022 yılının ilk yarısında gerçekleşmesi beklenmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu