Kripto HaberleriAltcoinBu Hafta Bitcoin İle Beraber Dikkat Edilecek 4 Altcoin!

Bu Hafta Bitcoin İle Beraber Dikkat Edilecek 4 Altcoin!

Takip et

Lider kripto para birimi Bitcoin’i (BTC) ilgilendiren ETF haberi tahmin edilebileceği gibi bütün kripto para sektörünü etkiledi ancak bundan en çok BTC faydalandı.

Bitcoin, 62.933 dolar seviyesine kadar yükseldi ve tüm zamanların rekoruna çok yaklaştı. Buna rağmen hafif bir düzeltme ile yeniden 62.000 dolar bandına çekildiği görülmekte.

Bitcoin (BTC)

Tahmin edilebileceği gibi ETF haberinin onaylanacağı bu hafta kripto para yatırımcıları için kritik olacak. İlk dikkat edilecek kripto para birimi ise BTC olarak ön plana çıkıyor.

58.000 dolar direncini kıran BTC, 15 Ekim tarihinde 60.000 dolardaki psikolojik direnci de geçti. Ayıların 63.000 dolara ulaşmayı engeleyememesi de pozitif bir sinyal. Bu da aslında yatırımcıların henüz long pozisyonlarını kapatmadığını gösteriyor.

Eğer fiyat 62.933 doları kırabilirse sırada 64.854 dolar ve devamında 70.000 dolar yer alacak. RSI şu an aşırı alım noktasında olsa da fiyat hala yükselme şansına sahip.

Ethereum (ETH)

İkinci sırada ise Ethereum yer alıyor. Ethereum, 14 Ekim tarihinde kritik eşiğin üzerine çıktı ve ters baş ve omuzlar formasyonunu tamamladı. 16 Ekim tarihindeki yeşil mum, hedefin 4.000 dolar direncinin üzeri olduğunu göstermekte.

ETH fiyatı için sıradaki hedefler 4.372 dolar, 4.657 dolar ve 5.000 dolar olarak görülüyor. Olası bir düşüşte ise 3.257 dolar korunabilir.

Solana (SOL)

Solana kesinlikle rekorundan bir hayli uzakta ve SOL fiyatının böylesine sert düşüş yaşaması beklenmiyordu.

SOL/USDT paritesi an itibarıyla düşüş trendini yenmiş durumda ve yeniden eski noktasına doğru ilerliyor.

SOL, eğer bu gidişatı sürdürebilirse %61’lik yükseliş ile 177 dolara kadar ilerleyebilir. Bu özellikle ayıların koruması gereken bir nokta. Boğalar burayı geçebilirse sıradaki hedef 194 dolar ve son olarak 216 dolar olacaktır.

SOL için bu direnç noktasından dönüş olması durumunda ise kritik destek olan 116 dolar test edilecektir ve bunun altında yeniden çift haneli seviyeler görülebilir.

Polygon (MATIC)

Polygon (MATIC) ise dikkat çeken bir diğer kripto para projesi olarak görülüyor. 1 dolar ila 1,80 dolar arasında önemli bir baskı bulunan MATIC, 20 günlük EMA’ya göre 1,32 doları güçlü bir destek yapmış durumda. RSI yeniden pozitif bölgeye girdi ve boğalar yakın vadede etkilerini gösterebilir.

MATIC/USDT paritesi için 1,80 dolar ise oldukça kuvvetli bir ihtimal olarak gözükmekte. Eğer MATIC bu noktayı kırabilirse yeni bir trend başlatacaktır. Bu da öncelikle 2,40 dolara, oradan 2,70 dolara giden yolu başlatabilir.

Direnç noktasının galip gelmesi durumunda ise 2,40 dolar seviyesinden dönüş, 1,20 dolara ve 1 dolara kadar düşüş getirebilir. MATIC için kritik destekler arasında ise 1,45 dolar ve 1,63 dolar yer alıyor.

Fantom (FTM)

Bu hafta dikkat edilecek 5. kripto para birimi ise Fantom (FTM) oluyor. Boğalar 1,94 doları başarıyla test edip kırsa da pozitif görünüm hep sürmeyebilir.

FTM, şu an RSI uyarısı alıyor ve fiyatın 3,20 doları test etmesi muhtemel olsa da buradan bir düşüş ve 1,94 dolara gerileme görülebilir. Boğalar 2,45 dolar direncini geçerse de 3,20 doların test edilmesi kesin olarak gözüküyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları