AnalizBitcoinKripto Para

Bu Hafta Bitcoin’de Bunları Mutlaka İzlemelisiniz! – Bitcoin’i Gelecek 7 Günde Ne Bekliyor? – 12 Ekim

Bitcoin fiyatında bu hafta ne olacak, neler görülecek ve neler Bitcoin fiyatını etkileyecek?

Bitcoin fiyatını 12 Ekim haftasında 7 gün süre ile etkileyecek en önemli 5 gelişme ne olacak? Uzmanlar Bitcoin’in 12 Ekim haftasında ne olacağı konusunda ne düşünüyor?

Bitcoin fiyatında bu hafta özellikle yaşanacak olan gelişmeler geçtiğimiz haftanın olumlu kapanışı ardından olumlu seviyeleri izlemeye devam etmesi yönünde olmasına rağmen bu hafta görülecek olan kritik düzeydeki gelişmelerin fiyat üzerinde çok ciddi düşüşleri tetiklemesinin bile mümkün olabileceğine işaret ediliyor. Özellikle bu hafta fiyatı etkileyecek 5 etken yatırımcılar tarafından merakla takip ediliyor.

Dolar Kurunun Durumu

Türk Lirası karşısında ve diğer para birimleri karşısında değer kazanan, ancak TL karşısında olağanüstü bir değer kazanan dolar kurunun euro kuru ve GBP karşısında 2018 seviyesine gerileyebileceğinden endişe ediliyor. Özellikle bu hamlenin Bitcoin fiyatında olumsuz bir durumu beraberinde getirebileceği gibi yatırım taleplerinde daha fazla artışa sebep olarak fiyatın yükselmesinde olumlu etkiler yaratmasının da mümkün olabileceği belirtilmekte.

Avrupa Eve Kapanıyor: Brexit Sorunları Gündemde

Avrupa bu hafta içerisinde koronavirüs vakalarının daha fazla artış göstermesi sonrasında yeni kısıtlamalara gitti. Ekonomik olarak trilyonlarca dolarlık etki yaratacak olan Avrupa ülkelerinin yeni kısıtlama adımları arasında bar ve restoranların kapatılmasına varan kararlar var. ABD’de 2. kez 1.200 dolarlık sosyal yardım verilecek olduğu açıklandı ve tüm bunlar piyasalar üzerinde ciddi panik sebebi olarak gösteriliyor.

Bitcoin Hash Rate Oranı

Bu hafta sonunda Bitcoin hash rate oranı tüm zamanların en yüksek seviyesindeydi. Madenciler daha fazla bilgi işlem gücü kullanmak zorunda kaldılar ve zorluk o kadar arttı ki üretim bir o kadar zorlaştı. Bu durumun Bitcoin fiyatını yakından etkileyebileceği, ancak hash rate oranı konusunda görünümün pek de olumsuz olmayacağından söz edilmekte.

Hash rate oranının artması genellikle fiyata olumlu etki ediyor.

Kurumsal Yatırımcı Haberleri

Bu hafta kurumsal yatırımcı girişi olması durumunda tüm piyasaların çok olumlu etkilenebileceği belirtiliyor. Geçtiğimiz hafta Squre’nin piyasaya girmesi 800 doları aşan oranlarda BTC’de fiyat artışı yaratırken yatırımcıları da olumlu olarak etkiledi. Eğer bu hafta piyasada yeni bir kurumsal yatırımcı girişi haberi gelirse bu durumda fiyatların büyük oranda olmasa bile %10’a varan oranlarda artmasının mümkün olabileceğine işaret edilmekte. Ancak kurumsal yatırımcı girişi haberinin gelip gelmeyeceği ise belirsizliğini en üst düzeyde koruyor.

BitMEX’in Durumu Ve ABD’den Gelecek Açıklamalar

Hiç şüphesiz ABD’den yapılacak olan BitMEX açıklamalarının piyasaları büyük oranda etkileyebileceği belirtiliyor. Özellikle bu hafta BitMEX’e yönelik herhangi bir kapatma, engel veya benzer kararlar gelirse bu durumda tüm kripto para piyasalarının çok negatif etki görmesi bekleniyor. Washington yönetiminin bu durumu yakından izlediğinden söz edilirken, BitMEX’in çabalarının ABD hükümetinin kararları karşısında etkisiz olacağından söz edilmekte.

Önemli Seviyeler Neler?

Günlük grafiğe bakıldığı zaman 11.400 dolar seviyelerinin önemli olduğu ve bu seviyenin üzerine günlük periyotta bir kapanış olmadığı görülüyor. Bu seviye özellikle takip edilmeli ve üzerinde bir kapanış olması durumunda 11.750 dolar seviyesi bir sonraki en önemli direnç olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Eğer birkaç gün içerisinde 11.400 dolar seviyesi geçilmezse 10.850 dolar desteği test edilebilir. Bu seviyenin de altında kapanış olması durumunda 10.500 ve daha aşağı seviyeler test edilebilir.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu