coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBu Hafta Dikkat Edilmesi Gereken Kripto Paralar: Bitcoin, Ethereum, Chainlink, Monero...

Bu Hafta Dikkat Edilmesi Gereken Kripto Paralar: Bitcoin, Ethereum, Chainlink, Monero…

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Amerikan seçimleri sona erdi, kurumsal yatırımcı rallisi yaşandı ve Bitcoin bu süreçte güzel bir yükseliş kaydetti. Artık beklentiler geçtiğimiz dönemdekinden biraz daha azalmış olsa da rekor beklentileri hala sıcaklığını koruyor. Tüm piyasayı domine eden BTC hareketleri her altcoin için doğrudan belirleyici oluyor. Bitcoin başta olmak üzere bazı altcoinlerin önemli eviyelere bir göz atalım…

Bitcoin (BTC)

Bitcoin fiyatı bugün 19.250 dolar seviyelerinde alıcı arıyor. Kararsızlığın en yüksek seviyede olduğu bu günlerde yükseliş veya düşüşün “pamuk ipliğine” bağlı olduğu belirtiliyor. Piyasayı etkileyecek herhangi bir haberin veya bir balina hareketinin tüm dengeleri bozabileceği Bitcoin grafiğine yakından bakalım:

Yükseliş trendinin hala devam ettiği güncel durumda 4 saatlik grafiğe bakıldığı zaman fiyatın 18.700 ila 19.500 arasında sıkıştığı görülüyor. Özellikle kısa vadeli işlem yapanlar için önemli olan bu seviyeler, trendin aşağı veya yukarı yönlü hareket etmesi için de son derece önemli. 19.500 üzerinde, 4 saat ve üzerinde kapanış olması durumunda 20.000 dolar rekorunun 3. kez test edileceği ve bu sefer geçmesinin daha muhtemel olduğu iddia ediliyor.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Özellikle gece kapanışından önce kendini 20 MA’nın üzerine atan (20 periyotluk hareketli ortalama – sarı çizgi) fiyat, burada kalıcılık sağlamasıyla alım iştahını arttırabilir.

18.700 dolar desteğinin kaybedilmesiyle gerileme yaşayacağı tahmin edilen BTC’nin, desteğin kaybedilmesiyle 18.200 – 18.000 dolar seviyelerine kadar gerileyebileceği düşünülüyor. Ancak gerilemenin yaşanması durumunda en önemli seviye olan 18.000 doların kaybedilmemesi ve 17.xxx seviyelerin görülmemesi trendin bozulmaması açısından önemli.

Ethereum (ETH)

Bu dakikalarda 593 dolardan alıcı arayan ETH‘de 630 dolarlık direnç engeli büyük bir engel olsa da bu engelin aşılmasıyla 763 dolar ve ardından da 800 dolara yükseliş görülebilir.

Ancak daha önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi ETH’deki sert yükselişi tetikleyebilecek 2 unsur var:

Bunlardan birincisi BTC fiyatının 20.000 dolar rekorunu kırması, ikincisi ise ETH 2.0 süreci ile olumlu bir haberin piyasada düşmesi. Bu iki haberden birisi olmadığı sürece ETH‘de 630 dolarlık seviyenin kolay geçilemeyeceği düşünülüyor.

Ethereum (ETH) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Bitcoin ile aynı tabloyu çizen ETH fiyatında 4 saatlik grafiğe bakıldığı zaman 20 MA’nın üzerinde işlem gördüğü ve 585 ila 630 dolar arasında kaldığı görülüyor. 540 doların altına düşmesi durumunda ETH’de düşüş trendinin başlayabileceği öngörülürken en önemli seviyenin ise 480 dolar olduğu görülüyor.

Chainlink (LINK)

Son zamanlarda adından sıkça söz ettiren ve ülkemizde de çok fazla yatırımcısı olan LINK, son birkaç ayda zirveden yatırım yapan yatırımcıları en çok mağdur eden coinlerden oldu.

20 MA seviyesinin üzerinde fiyatlanan LINK için e önemli destek seviyesi 12 dolar seviyeleri. Bu seviye altında olacak 4 saat ve üzeri kapanışlarda fiyatın 10 dolarlara kadar gerilebileceği düşünülüyor.

Chainlink (LINK) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Özellikle yeni yatırımcılar için 12 dolarların görülmesiyle bu seviyelerden yatırım yapılabilir ve biraz aşağısında stop olunabilir.

Direnç seviyesi olarak ise 14 dolarlar karşımıza çıkıyor. Bu seviye üzerinde kapanış olması durumunda 14.80 dolarlara kadar hızlı bir yükseliş görülebilir.

Monero (XMR)

XMR için bu hafta içerisinde 143 dolar direncinin kırılabileceği belirtiliyor. Önemli bir direnç olan ve daha önce 2 defa geçilemeyen 143 dolar direnci an itibarı ile test ediliyor. Bu seviye üzerinde kalıcılık sağlanmasıyla 160 dolarlara kadar yükseliş görülebileceği tahmin ediliyor.

Direncin kırılamayıp geri dönüş olması durumunda ise ilk destek seviyeleri 136 dolar olarak görülüyor.

Monero (XMR) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
DijiTurca

Windows98 = Bitcoin
Windows 7+ = Ethereum (ETH) ve diğer yeni sistem kriptolar

Bu fark şirketleri zarar ettirmeye yeter, farkında olsarda olmasalarda.. Bitcoin sisteminin evrimleşmişi Dash’a yönelecek piyasa ardından geliştiriciler ve yatırımcıları Bitcoinin fişini çekip geliştirmek zorunda kalacaklardır. Bunun nedeni Bitcoin markasını yaşatmanın dijital paranın güvenilirliğini ismini yaşatmak kaynaklı olacaktır, eski işletim sistemine parçalar ekleyerek hayatta tutma gayreti her anlamda çok büyük maliyetli olmakta olduğundan, ancak insanlara böyle bir durumda paralarını başka paraya yatırmaları gerektiğini söylemeleri lazım, bunun otomatik olmasını beklememeliler, Bitcoinin ünvanı için bunu yapmalılar! Tüm bitcoin hesaplarını aktarmak diye bir olay varsa bunu yapmalılar ki, diğer dijital paraların karşısında fişi çekilmeden gerçek manada ilerletilip yaşatılamayacak Bitcoin.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail