AltcoinAnalizBitcoin

Bu Hafta Mutlaka İzlenmesi Gereken 5 Kripto Para Hangisi?

28 Eylül 2020 haftasında hangi kripto para birimleri yatırımcıların radarında olmalı?

Yatırımcıları bu hafta kripto para piyasalarında zorlu ve karışık bir süreç bekliyor. Özellikle kripto para piyasalarını etkileyebilecek önemli gelişmeler bu hafta yaşanacak ve birden fazla gelişme bu hafta kripto para birimlerinin fiyatını belirleyecek.

Lider kripto para biriminden adı bile bilinmeyen kripto para birimlerine kadar çok sayıda coin bu hafta içerisinde yatırımcılarına hem kaybettirecek, hem de beklenmedik düzeyde kazançlar getirecek.

Sözü kısa keselim ve bu hafta mutlaka izlemeniz gereken yükseliş beklentisi olan top 5 kripto para birimi listesi sıralamasına geçelim.

Bitcoin (BTC) – Beklentiler Karmaşık Ama Güçlü

Bu hafta Bitcoin’de 10.500 dolar seviyesinin altına düşüş olup olmayacağına bağlı olarak fiyatın değişim göstereceği ve piyasaları belirleyecek olan ana unsuru oluşturabilecek olduğu belirtiliyor. Eğer ki 10.500 dolar altına düşüş yaşanırsa 9.800 dolara kadar düşüş ardından ise büyük yükselişlerin ve 11.288 doların yeniden aşılmasının mümkün olabileceği belirtiliyor.

Lider kripto para birimi Bitcoin’in özellikle de bu hafta 11.288 doları aşmasının öncesinde 10.500 dolar altına düşüş olursa 9.800 dolara gelmeden 9.900 dolardan yatırımcılarına alım yapması bazı analistler tarafından tavsiye ediliyor. Zira Bitcoin – BTC – balinalarının 9.800 dolardan yüksek miktarlı alım talimatları – alarmları – verdikleri belirtiliyor.

Ancak bazı analistler ise eğer ki büyük bir kırılma yaşanmazsa ve 10.500 dolar altına düşüş olmazsa Bitcoin’in 11.178 dolara kadar yükselişten sonra 12.460 doları görebileceğine işaret etmekteler.

Polkadot (DOT) – Ayılar Ve Boğaların Savaşı Kızışıyor!

Polkadot (DOT) bu hafta içerisinde çok farklı çekişmelere sahne olabilir. Özellikle boğaların 3.50 dolarlık desteği korumak için hareket etmeleri beklenirken olası bir kırılmanın ise Polkadot (DOT) fiyatını 2.00 dolar seviyesine kadar aşağı çekebilecek olduğuna sıcak bakılıyor.

Eğer ki parite mevcut seviyeleri başarıyla koruyup yukarı yönlü artışa geçerse olumsuz görüşler yerini 5.50 dolar seviyesine yükseliş ve arkasından 6.50 dolar seviyesine yükselişe kadar yükseltebilecektir.

Ethereum (ETH) – KuCoin Hack Etkileri Olumsuzluk Yaratmadı Ancak…

Ethereum (ETH) fiyatı bu ay içerisinde 486 dolara kadar yükseldi ve ardından 323 dolara kadar hatta daha düşük seviyelere düşüş gösterdi. KuCoin hack olayından hemen sonra Ethereum (ETH) satışının gündeme gelip gelmeyeceği piyasalarda sarsıcı etki yaratırken, özellikle de geçtiğimiz hafta 26 Eylül 2020 ve sonrasında bugüne kadar büyük düşüşler olmadı. Hatta aksine 359 dolar seviyesinden bu dakikalarda alıcılar arayan Ethereum (ETH), ortalama 20 dolarlık çok da büyük olmayan değişimler yaşadı.

Bu hafta içerisinde BTC’de yaşanacak gelişmeler ve diğer piyasadan gelecek verilerin, özellikle KuCoin yönetiminden yapılacak açıklamaların ETH fiyatında belirleyici ana unsurlar olabileceği belirtiliyor. Eğer 323 dolarlı seviyelerin altına düşüş yaşanmazsa 380 dolarlı seviyelere doğru yükseliş ve ardından 433 dolara kadar yükselişlerin beklenebileceği belirtiliyor.

NEM (XEM) – Ayıların Savaşı: KAMA Çizgisine Çekmeye Çalışıyorlar

Boğalar, NEM’i (XEM) 26 Eylül’de düşen Kaufman Uyumlu Hareketli Ortalama (KAMA) deseninin direnç çizgisinin üzerine yükseltmeyi başardılar, ancak kırılmayı devam ettirebilmek için bugünlerde mücadeleye devam ediyorlar. Ayılar ise bugünlerde NEM’in fiyatını tekrar KAMA içine çekmek için güçlü satış hamleleri ve piyasada manipülasyon hamlelerine devam ediyorlar.

Eğer ki bu gelecek 7 gün – 1 hafta – içerisinde NEM’i kontrol eden boğalar fiyatı 0.127 dolar seviyesinin üzerine çıkartabilirlerse, XEM 0.14 dolar seviyesine ve hemen arkasından 0.1690655 dolar seviyesine kadar yükselebilir.

Tezos (XTZ) – Ya Düşüş, Ya Yükselişler Görülecek

Tezos (XTZ), 20 Eylül 2020 tarihinde 2.2080 dolar destek seviyesinin altına düşüş gösterdi ve bu düşüşü 21 Eylül 2020 tarihinde 1.9117 dolar seviyesine düşüş takip etmişti. Her iki hareketli ortalama da aşağı yönlü eğilim gösteriyor ve RSI negatif bölgede seyrediyor. Bu da bu dönemde ayıların XTZ üzerinde galip geldiği ve fiyatı aşağı yönlü çekme girişimlerinde son derece başarı elde ettiklerini bize gösteriyor.

Şu aşamada ayıların düşüş trendi çizgisinde dengeyi sağlamaya çalıştıkları belirtilmekte. Eğer başarılı olurlarsa 1.9117 dolar seviyesinin altına düşüş yönlü eğilim yaşanmaya devam ederse daha büyük düşüşlerin beklenebileceği belirtiliyor. Bu durumun 1.50 dolara kadar düşüşü tetikleyebileceği belirtiliyor.

XTZ’de yukarı yönlü olarak beklenen ilk hedefin 2.7434 dolar seviyesi olduğu ve bu seviyenin üzerinde yukarı hareketin 50 günlük SMA’ya (3.04 dolar) seviyesine kadar ulaşmasının mümkün olabileceğine dair beklentiler mevcut durumda.

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com’a özel olarak üretilmiştir. Herhangi bir yatırım önerisi niteliği taşımamaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu