Kripto HaberleriAltcoinBu Kripto Para Arbitraj Botu Düzenli Spam İle Bir Günde 63.000 TL...

Bu Kripto Para Arbitraj Botu Düzenli Spam İle Bir Günde 63.000 TL Kazandı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Arbitraj aslında kripto para yatırımcılarının da aşina olduğu bir konu ancak bunu manuel olarak yapmak birçok yatırımcı için oldukça zor. Bu sebeple arbitraj işlemleri genellikle botlar ve yazılımlar tarafından yapılmakta. Bir geliştirici ise Layer 2 odaklı protokollerin büyümesine dikkat ederek aslında bunların arbitraj fırsatı oluşturduğunu fark etmiş gibi gözüküyor.

Polygon Ağında Bot Şoku!

Daha önce MATIC olarak bilinen Polygon ağı da L2 olarak ciddi bir başarı elde etti ve kendi ağına kavuştu. Ethereum’un L2 projeleri ile başabaş ilerleyen MATIC, bu yönüyle aslında arbitraj fırsatı yaratmış oldu.

Flipside Crypto tarafından aktarılan bilgilere göre ise bir bot sürecin başından beri devamlı olarak Polygon ağını hedef aldı. Mayıs ayının başından beri işlemlerini sürdüren botun günlük 6.800 dolar yani yaklaşık 63.000 TL’lik kazanç elde ettiği aktarılıyor. Bot, Polygon ağında günde 8 milyon işleme varacak kadar işlem yaptı ve adeta zoru başardı.

Polygon ağından elde edilen verilere bakıldığında ise botun aslında işlem hacmini boş blokları doldurarak %90 oranında arttırdığı görülüyor. Bu durum Ethereum ağında yapılsa milyonlarca dolarlık işlem ücreti gerekebilecekken MATIC üzerinde 1.000 dolarlık işlem ücretleri günlük masrafı karşılamaya yetti.

120 günlük sürece bakıldığında botun ilk başta 14 ETH ile başladığı serüveni, 218,5 ETH ile bitirdiği görülüyor. Bu da 813.000 doların üzerinde bir miktara tekabül etmekte. Botun sahibi ise bilinmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları