BitcoinHaberlerKripto Para

Bu Platformlara Dikkat! Bitcoin (BTC) Dolandırıcıları Durmuyor!

Kripto paralara olan ilgi dolandırıcılık olaylarını artırıyor.

Bitcoin ve kripto paralara olan yatırımcı ilgisini suistimal eden dolandırıcılar yine iş başında. ABD Adalet Bakanlığı cuma günü yaptığı duyuruda Sırbistan vatandaşı Antonije Stojilkoviç’in dolandırıcılık ve kara para aklama suçlamaları ile ilgili yargılanmak üzere ABD’ye iade edildiğini duyurdu.

Stojilkoviç’ ve ortakları birden fazla ülkede, 20’den fazla sahte ticaret platformu üzerinden kripto para yatırımcılarını 70 milyon dolar dolandırmakla suçlanıyor.

Dolandırıcılığa konu platformlar Options Rider, Bancde Options, Start Options, Dragon Mining, BTC Mining Factor ve Trinity Mining isimleri altında faaliyet yürütüyordu.

ABD Başsavcı vekili Prerak Shah yaptığı açıklamada ” 70 milyon dolarlık dolandırıcılık hem ABD vatandaşlarını hem de diğer ülke vatandaşlarını hedef alıyor. Kıtalar arası bir organizasyondan bahsediyoruz.” dedi.

Stojilkoviç ve ortaklarının 20 yıla kadar hapis cezası ile yargılanacakları bildirildi.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu