Borsa

Bu Shiba Inu (SHIB) Yatırımcısı, Binance’i Dava Etti!

Brezilya'da yaşayan bir SHIB topluluk üyesi, 6,7 milyar adet SHIB olayından dolayı Binance'i dava etti!

Kripto para sektörü hala LUNA olaylarının etkisinde olsa da sektörde farklı durumlar da yaşanıyor. Bunların başında ise tabii ki kripto para borsaları ve bunlarla ilgili olaylar yer almakta. Brezilya‘da yaşanan olay ise direkt olarak ticari hacme göre lider kripto para borsası Binance‘e yönelik oldu.

Livecoins isimli Brezilya merkezli haber sitesinin aktardığı bilgilere göre, bir kullanıcı 6,7 milyar adet kaybolan SHIB’ini almak için Binance’e dava açtı. Hacklendiğini iddia eden kullanıcı, yine de bunun Binance’in hatası olduğunu düşünmekte.

Aralık 2021’de hacklenen ve o tarihte 22,7 milyar SHIB bulunduran yatırımcı şimdinin fiyatıyla 271.000 dolarlık fona sahip olabilirdi. O tarihlerde bunu Metamask üzerinde tutan yatırımcı, hacklendi ve hacklendikten sonra fonlarını takip etti.

Binance’e Dava!

Ethereum blockchain ağında çeşitli analizler yapan kullanıcı, 6,7 milyar adet SHIB’in, Binance’e gönderildiğini tespit etti. Binance ile iletişime geçen ve fonların kilitlenmesini talep eden kullanıcı, istediğini elde etti. Binance, hesabı kilitledi ancak iddiaya göre fonlar iade edilmedi. Kullanıcı ise 6,7 milyar adet SHIB’in iadesi için borsayı dava etti.

Mahkeme ve Yargıç Ricardo Hoffman, Binance’in “Binance 14” isimli cüzdanı kilitlemesine hükmetti. Binance ise buna itiraz ederek bu hacklenmenin sorumlusunun Binance olmadığını vurguladı. Dava şimdi yeniden değerlendirilecek ve analistler bunun oldukça kritik bir sonuca bağlanabileceğini düşünmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu