Kripto HaberleriHaberlerBu Ülkenin Merkez Bankası Yeni Bir Kripto Para Kılavuzu Yayınladı!

Bu Ülkenin Merkez Bankası Yeni Bir Kripto Para Kılavuzu Yayınladı!

Bu ülkenin merkez bankası terörle mücadele finansmanı önlemlerine ilişkin yeni bir kripto para kılavuzu yayınladığını duyurdu.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Merkez Bankası, kripto para birimleri ve değiştirilemez tokenler (NFT’ler) dahil olmak üzere sanal varlıklarla ilgilenen finansal kurumlar için kara para aklamayı önleme (AML) ve terörle mücadele finansmanı (CTF) önlemlerine ilişkin yeni bir kılavuz yayınladığını duyurdu.

BAE Merkez Bankası Kripto Para Birimleri Ve Sanal Varlıklarla İlgili AML/CTF Kılavuzu Yayınladı

Kılavuz, sanal varlıklar ve sanal varlık hizmet sağlayıcıları tarafından sağlanan hizmetlerle ilişkili riskleri ele almayı amaçlıyor.

Merkez Bankası tarafından bugün yapılan açıklamaya göre, kılavuz, sanal varlık işlemlerinde yer alan müşteriler ve karşı taraflarla ilişki kurarken lisanslı finansal kuruluşlar tarafından durum tespiti yapılmasının önemini vurgulamaktadır.

İlgili Haber
Stablecoin İhraççısı Trust Reserve'in Ekibine Çin'de Şok: 'Gözaltına Alındılar!'

Kılavuz, sanal varlıklarla ilgili genel uyum çerçevesini ve risk yönetimi uygulamalarını geliştirmeyi amaçlıyor.

Yeni yayınlanan kılavuz bir ay içinde yürürlüğe girecek ve bankalar, finans şirketleri, döviz büroları, ödeme hizmeti sağlayıcıları, kayıtlı havale sağlayıcıları ve sigorta şirketleri, acenteler ve komisyoncular dahil olmak üzere çeşitli kuruluşlar için geçerli olacak.

BAE Merkez Bankası, kapsamını bu kuruluşlara genişleterek, finans sektörünün kapsamlı bir şekilde ele alınmasını sağlamayı ve sanal varlıklar bağlamında AML ve CTF düzenlemelerine uyumu teşvik etmeyi amaçlamaktadır.

Kılavuz, kara para aklama ve terörün finansmanıyla mücadeleye odaklanan uluslararası bir kuruluş olan Mali Eylem Görev Gücü (FATF) tarafından belirlenen standartları içermektedir.

BAE’nin Mart 2022’de FATF’nin artan izlemeye tabi yargı bölgelerinin “gri” listesine dahil edilmesi, BAE’nin AML/CTF çerçevesini geliştirmek için FATF ile yakın işbirliği yapma taahhüdünü ifade etmesine yol açtı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay