Kripto HaberleriHaberlerStablecoin İhraççısı Trust Reserve'in Ekibine Çin'de Şok: 'Gözaltına Alındılar!'

Stablecoin İhraççısı Trust Reserve’in Ekibine Çin’de Şok: ‘Gözaltına Alındılar!’

İki stabilcoin çıkaran Trust Reserve'in çekirdek ekibi 29 Mayıs'ta Çin'de polis tarafından gözaltına alındı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

PANews haber ajansına göre, daha önce CNHC Group olarak bilinen ve iki stablecoin çıkaran Trust Reserve’in çekirdek ekibi 29 Mayıs’ta Çin’de polis tarafından gözaltına alındı.

Stablecoin İhraççısı Trust Reserve’in Ekibi Çin’de Polis Tarafından Gözaltına Alındı

Bazı aile üyeleri durumdan yeni haberdar edildi. Haber ajansı, şirketin ofisini ziyaret ettiğinde, yasal işlem yapıldığını gösteren adli el koyma bildirimi buldu.

Trust Reserve, Çin Yuanı (CNY) destekli bir stabilcoin ve Hong Kong Doları (HKD) destekli başka bir stabilcoin çıkarmasıyla tanınıyor. Stabilcoinler, kripto para ekosisteminde istikrar sağlamak ve sorunsuz işlemlere olanak tanımak için tasarlandı.

Mart ayının başlarında Trust Reserve, KuCoin Ventures, Circle ve IDG Capital gibi önemli yatırımcıların katılımıyla Seri A+ finansman turunda 10 milyon doları başarıyla toplamıştı.

İlgili Haber
ABD'li Savcılardan FTX CEO'su Sam Bankman-Fried İçin Tartışmalı Açıklama Geldi: "Bazı Suçlamaları Düşürebiliriz"

Finansman turu, projeyi daha da ilerletmeyi ve faaliyetlerini genişletmeyi amaçlıyordu. O dönemde şirket yaklaşık 60 çalışandan oluşan bir işgücüne sahipti ve büyüme yörüngesini desteklemek için personelini artırmayı planlıyordu.

Trust Reserve çekirdek ekibinin gözaltına alınması, stablecoin projesinin geleceği ve bunun yatırımcılar ve kullanıcılar üzerindeki etkisi konusunda endişeleri artırıyor.

Kripto para alanında düzenleyici inceleme ve yasal zorluklar nadir değildir ve bu gibi olaylar, özellikle çekirdek ekip üyeleri doğrudan dahil olduğunda, projelerdeki istikrarı ve güveni bozabilir.

Sonuçların Çin ve ötesindeki kripto para piyasasının istikrarı ve düzenleyici ortamı için daha geniş etkileri olabileceğinden, sektör Trust Reserve ve Multichain ile ilgili gelişmeleri yakından izleyecektir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Piyasa Değeri

Detay