Bitcoin

Bu Ülkenin Sokaklarında Anti-Bitcoin Protestoları Yapılıyor!

El Salvador, Bitcoin ile sorun yaşıyor!

Dünyada Bitcoin’i yasal para birimi olarak kabul eden ilk ülke olarak tarihe geçen El Salvador, ne yazık ki şu an pek iyi bir konumda değil.

Fakir bir ülke olan El Salvador içerisinde zaten birçok vatandaş ABD dolarını kullanmakta ancak Bitcoin işleri bir hayli değiştirdi.

Teknoloji konusunda yetersiz altyapıya sahip olan El Salvador şu an için büyük bir Bitcoin protestosu ile karşı karşıya.

Bitcoin Karşıtı Protestolar Başladı

Bitcoin’in yasal para birimi olması ile ilgili yasa 7 Eylül tarihinde resmen aktif olmuş olacak ve bu yasanın maddelerine göre her bir ekonomik kurum BTC kabul etmek zorunda.

Bu da dükkan sahiplerini ve alım satım yapanları zor durumda bırakıyor. Başkan Bukele daha önce yaptığı açıklamada BTC ödemesinin kabulünün ülkeyi 400 milyon dolarlık havale masrafından kurtaracağını vurgulamış olsa da halk bundan memnun değil gibi gözüküyor.

Yasanın oluşturduğu korku, El Salvador vatandaşlarını sokağa döktü. YonHap News tarafından aktarılan fotoğrafta da görülebileceği üzere vatandaşlar bunu protesto etmek için sokaklara döküldü.

Reuters’ın aktardığı bilgilere göre de yüzlerce vatandaş seslerini duyurmak için sokağa çıktı.

People protesting against Bitcoin in El Salvador. Image: Yonhap News

İşçi Hakları Sendikası Başkanı Stanley Quinteros konu hakkında yaptığı açıklamada Salvador içerisindeki vatandaşların BTC ödemesini istemediğini ve bundan zarar göreceklerini düşündüklerini belirtti. Bu protestoların nasıl sonuçlanacağı ise merakla bekleniyor ve bilinmiyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
3 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Palkodot ne zaman yükselecek bilen varmı analistler

Anonim

Fakir olanlar zenginliği bilmez normal bence cahil halk

Sinan Özdemir

Zengin olacaklar , haberleri yok


Başa dön tuşu