binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAltcoinBugün Yine Bir Yeni Bir Memecoin Akımı Ortaya Çıktı! FOMO'ya Kapılan Bir...

Bugün Yine Bir Yeni Bir Memecoin Akımı Ortaya Çıktı! FOMO’ya Kapılan Bir Balina Var!

Bugün yeni bir memecoin trendi ortaya çıktı ve kripto para balinaları önemli miktarda alım satımlar yaptılar.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Onchain verilerine göre bir trader Solana ağı üzerinde dev balinalar bugün gündemi oluşturan şirketin memecoin taklidinde önemli alım satımlar yaptı.

Bu token, ABD’de işlem gören GameStop hisseleriyle aynı adı taşıyan fakat şirket ile herhangi bir bağlantısı olmayan bir memecoin.

Bugün ABD’de GameStop hisseleri inanılması güç bir yükseliş gösterdi. Yükselişin sebebi, 2021 yılında GameStop hisselerindeki short squeeze’in mimarlarından olan Roaring Kitty takma isimli Keith Gill’in yeniden Twitter’a dönmesiydi.

GameStop hisselerinin yükseliş yaşamasıyla birlikte GME isimli memecoin de çok önemli yükselişler kaydetti. GME fiyatı son 24 saat içinde %1365 tırmandı.

Bu yükseliş sırasında bir trader, Roaring Kitty’nin Twitter hesabının aktif hale gelmesinin ardından 65 bin dolarlık SOL coini ile GME satın aldı. Ardından ise 14 saat sonra bunları 336 bin dolar fiyat ile sattı. Yani bu trader yalnızca 14 saat içinde 271 bin dolar kazandı.

İlgili Haber  ABD'de Kripto Paraların Kaderini Belirleyecek Yasa Geçecek Mi? Sektör İçin Olumlu Mu?

Diğer taraftan ikinci bir balina cüzdan, 3 ay önce yaşanan GME tokenindeki artışta FOMO etkisine kapılmış ve 408 bin dolar ödeyerek yüklü miktarda GME tokeni satın almıştı. GME fiyatının o dönemden bu yana %90’dan fazla azalmasına rağmen bu balina varlıklarını hiçbir zaman satmadı. Bugün Roaring Kitty’nin yeniden ortaya çıkması sayesinde ise zararlarını telafi etti ve bu yazının yazıldığı anlarda 282 bin dolarlık bir realize edilmemiş kârı bulunuyor.

Bununla birlikte GameStop’taki yükselişlerinde ardından birçok yeni memecoin daha ortaya çıktı. GME isimli başka bir altcoin, bu kez Ethereum ağında ortaya çıktı. Kripto para analiz platformu Lookonchain, bu altcoin ile ilgili yaptığı açıklamasında projeden daha önceden haberi olan birinin 17.7 bin dolar ile tokenin toplam arzının %34’ünü satın aldığını tespit etti. Analistler, bu balinanın mevcut varlıklarının 1.96 milyon dolar olduğu ve bir dump yapabileceği konusunda uyardılar.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail