Kripto HaberleriBorsaBüyük Bitcoin Borsaları SEC Soruşturması Altında!

Büyük Bitcoin Borsaları SEC Soruşturması Altında!

Takip et

Forbes’in haberine göre ABD’li tüm kripto para borsaları ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından soruşturuluyor.

Forbes, ABD Senatörü Cynthia Lummis’in ofisinden bir yetkilinin SEC’in tüm kripto para borsaları soruşturduğunu iddia ettiğini yazdı.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz haftalarda SEC ünlü borsa Coinbase’e soruşturma başlatmıştı.

İlgili Haber
Altcoinler SEC Tehdidi Altında, Coinbase'e Altcoin Soruşturması!

Lummis’in çalışanı ABD’deki tüm kripto borsalarının yanı sıra Binance’in de SEC tarafından soruşturma altında olduğunu belirtti.

“SEC’in 20 milyar dolarlık kripto para borsası Coinbase’i araştırdığına dair raporlar buzdağının sadece görünen kısmı.

Tüm ABD kripto borsaları ve dünyanın en büyük kripto borsası Binance SEC’in soruşturması altında bulunuyor.”

Geçtiğimiz günlerde Senatörler Debbie Stabenow ve John Boozman tarafından sunulan “Dijital Emtia Tüketici Koruma Yasası’na” ve Cynthia Lummis ve Kirsten Gillibrand tarafından sunulan dijital varlık yasa tasarısına atıfta bulunan çalışan, her iki yasa tasarısının bu yıl geçme ihtimalinin yüzde 50’den az bir şansı olduğunu söyledi.

“Her iki tasarının da bu yıl geçmesinin tek yolu büyük bir ABD borsasının çöküşü gibi feci bir olayın milletvekillerini harekete geçirmesidir.”

Cynthia Lummis’in çalışanı, anlaşmazlık çözülmezse, ABD Kongresi’nin sonunda kripto endüstrisini düzenlemek için CFTC’yi seçeceğine inanıyor.

İlgili Haber
Bitcoin ve Ethereum'u Emtia Olarak Kabul Eden Yasa Tasarısı Senatoya Sunuldu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları