Ana SayfaAltcoinAltcoinler SEC Tehdidi Altında, Coinbase'e Altcoin Soruşturması!

Altcoinler SEC Tehdidi Altında, Coinbase’e Altcoin Soruşturması!

Takip et

Bloomberg’in haberine göre ABD’nin en büyük kripto para borsası Coinbase SEC soruşturması altında.

İki kaynağa atıfta bulunulan habere göre, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) Coinbase’in menkul kıymet olarak kaydedilmesi gereken dijital varlıkların ticaretine aracılık edip etmediğini araştırıyor.

Reuters’a konuşan bir Coinbase sözcüsü platformlarında menkul kıymet listelemediklerini ifade ederken, SEC ile görüşmeyi dört gözle beklediklerini söyledi.

Yöneticilerden Paul Grewal konuya ilişkin şunları söyledi: “Bu SEC’in daha önce gözden geçirdiği bir süreç. Bu konuda titiz davranıyoruz ve politikalarımızın menkul kıymetleri platformumuzdan uzak tuttuğuna eminiz.”

SEC, geçtiğimiz hafta Coinbase eski ürün müdürü Ishan Wahi’ye içeriden öğrenenlerin ticareti kapsamında bir dava açmış ve burada ticareti yapılan bazı kripto paraları menkul kıymet olarak tanımlamıştı.

Hangi Altcoinler Menkul Kıymet?

Ne yazık ki bu sorunun yanıtı vermek oldukça zor. Zira SEC kripto paralar özelinde bu konuda bir standart belirlemiş durumda değil.

SEC hangi kripto paranın menkul kıymet olduğu konusunda açık düzenlemeler yapmamakla eleştiriliyor. Bu belirsizlik kurumlarında da “hangi altcoin menkul kıymet?” sorusunun yanıtını bulmasını zorlaştırıyor.

SEC Başkanı Gary Gensler geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir açıklamada, Bitcoin’in menkul kıymet statüsünde olmadığını ve bir emtia olduğunu belirtmiş ancak pek çok altcoinin menkul kıymet statüsünde olduğunun altını çizmişti.

SEC Başkanı’nın Ethereum bir menkul kıymet mi? sorusuna Bitcoin kadar net cevap verememesi ve bu soruyu yanıtsız bırakması da kafaları karıştırmıştı.

Coinbase borsasında da pek çok altcoinin listelendiğini göz önüne alındığında bu soruşturmanın ileride bir davaya dönüşme ihtimalinin bir hayli yüksek olduğu değerlendiriliyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları