binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBüyük Finans Konferansında Sektör Liderleri Ethereum Spot ETF'lerin Onaylanmasına Dair Konuştu: Olasılık...

Büyük Finans Konferansında Sektör Liderleri Ethereum Spot ETF’lerin Onaylanmasına Dair Konuştu: Olasılık Ne?

Finans dünyasından temsilcilerin katıldığı Exchange 2024'te Bitcoin ve Ethereum hakkında da görüşmeler yaşandı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Finansal hizmetler konferansı Exchange 2024’te sektör liderleri kripto paraların, özellikle de Bitcoin (BTC) ve Ethereum (ETH) ETF’lerinin geleceğine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Bitwise’ın Baş Yatırım Sorumlusu Matt Hougan, önümüzdeki aylarda BTC ETF’lerinin ulusal broker platformlarına girmesiyle ikincil bir ivme kazanacağını öngörüyor. Ayrıca Vanguard’ın BTC ETF’lerini görmezden gelme konusundaki mevcut tutumunu yorumlayarak şirketin geçmişiyle benzerlikler kurdu:

“Burada biraz ironi var çünkü Wall Street, piyasaya sürüldüklerinde Vanguard karşıtıydı, hatta bazıları Amerikan karşıtı olduklarını bile söylemişti. Sonra Vanguard başlangıçta ETF karşıtıydı ve şimdi dünyanın en büyük ETF ihraççılarından biri oldu. Demek istediğim, bence eninde sonunda anlayacaklar ve fikirlerini değiştirecekler.”

İlgili Haber  TRON Kurucusu Justin Sun'ın Bitcoin'deki Büyük Yükselişten Saatler Önce Yaptığı İşlemler Ortaya Çıktı

Dave Lavalle, kripto piyasasının mevcut durumunu 2003/2004 yıllarındaki ETF piyasasıyla karşılaştırdı ve önemli bir büyümenin eşiğinde olabileceğimizi öne sürdü. Steve Kurz da bu düşünceyi yineleyerek, en büyük on bankanın önümüzdeki yıl içinde kripto piyasasına dahil olacağını ve bunun da potansiyel olarak kurumsal FOMO’ya (Fear Of Missing Out) yol açacağını iddia etti.

Panelde ayrıca bir Ethereum ETF’sinin bu yıl piyasaya sürülme olasılığı da tartışıldı. Hougan, Mayıs ayına kadar bir ETH ETF’sinin piyasaya sürülme şansının %50 olduğuna inanıyor, ancak daha büyük olayın BTC ETF’lerinde neler olup bittiği olduğunu düşünüyor. Kurz ise daha iyimser bir yaklaşım sergileyerek yıl sonuna kadar ETH ETF’nin piyasaya sürülme şansını %75 olarak tahmin etti ve bu dönemi kripto varlık rönesansının sadece başlangıcı olarak ilan etti.

ETH spot ETF’yi onaylamazlarsa SEC’e tekrar dava açıp açmayacağı sorulduğunda Lavalle şu yanıtı verdi:

“Bekleyip nasıl sonuçlanacağını görmemiz gerekecek. Gerçeklere bakmak zorundayız. Ancak Mayıs ayına kadar onaylanma ihtimalini 50/50 olarak görüyorum.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail