Kripto HaberleriHaberlerBüyük İddia: "BlackRock, Müşterilerine Kripto Para Hizmeti Vermeye Hazırlanıyor!"

Büyük İddia: “BlackRock, Müşterilerine Kripto Para Hizmeti Vermeye Hazırlanıyor!”

Takip et

Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock iddialara göre yatırım müşterilerine kripto para ticareti hizmeti sunmaya hazırlanıyor.

“10 Trilyon Dolar Varlığı Yöneten BlackRock, Kripto Para Sektörüne Giriyor”

10 trilyon dolarlık bir varlığı yöneten New York merkezli şirket, kripto para sektörüne giriş yapmayı planlıyor. Şirket içi kaynaklara göre müşteriler, kripto varlıklarını teminat olarak göstererek BlackRock’tan borç alabilecek.

Bir diğer kaynak ise BlackRock’ın müşterilerine kendi yatırım uygulaması Aladdin ile kripto para ticareti hizmeti vermeye hazırlandığını belirtti. Hizmetin ne zaman hayata geçeceği ise henüz net değil.

BlackRock’ın müşterileri arasında emeklilik fonları, bağımsız varlık fonları ve çok sayıda şirket bulunuyor.

BlackRock, konuyla ilgili sorulara cevap vermemeyi tercih etti.

Bununla birlikte dünyanın en büyük varlık yöneticisi, kripto sektörüne daha derin bir giriş yapma isteğini Haziran ayında da belli etmişti. Şirket, Aladdin uygulaması için bir Blockchain strateji lideri arayışına girmişti.

Bu günlerde Wall Street bankaları ve büyük finansal kurumların kripto dünyasına giriş yapmaya fırsat kolladıkları biliniyor. Bu kurumlar arasında Goldman Sachs, Morgan Stanley ve Citi gibi dünya devleri bulunuyor.

İlgili Haber
BlackRock CEO'su Bitcoin'e Şüpheyle Yaklaştığını Açıkladı: "Değersiz Olabilir!"

BlackRock ayrıca geçmişte kripto dünyasıyla ilgili çok sayıda pozitif adım atmıştı.

Şirket, SEC raporlarına göre CME Bitcoin vadeli işlemler piyasasında işlem yaptı. Buna ek olarak geçtiğimiz ay BlackRock, iShares Blockchain and Tech adlı bir ETF başlatmıştı. Söz konusu ETF, ABD ve ABD dışında kripto teknolojileriyle ilgilenen şirketlerin performansını takip eden bir endeks olma özelliği taşıyor.

“Şirket, Kripto Sektöründe Direkt Olarak Aktif Rol Almak İstiyor”

Üçüncü bir kaynak ise şirketin direkt olarak kripto dünyasına katılmak istediğini iddia etti.

İddialara göre BlackRock, bu amacını gerçekleştirmek için piyasada kripto para hizmeti veren kuruluşlarla görüşüyor. Kaynağa göre, diğer büyük isimlerin kripto para dünyasından kazanç elde ettiğini gören şirket, fırsatı kaçırmaktan korkuyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları