BitcoinHaberlerKripto ParaBearish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

BlackRock CEO’su Bitcoin’e Şüpheyle Yaklaştığını Açıkladı: “Değersiz Olabilir!”

Bitcoin'e ilişkin açıklamalar kafa karıştırdı.

9,5 trilyon dolarlık varlık değeri ile dünyanın en büyük varlık yönetim şirketleri arasında yer alan BlackRock’un başkanı ve CEO’su Larry Fink, CNBC’ye verdiği demeçte Bitcoin konusunda kararsız olduğunu söyledi.

Milyarder iş adamı, Bitcoin’in muhtemelen değersiz olduğunu vurgulayarak JPMorgan CEO’su Jamie Dimon ile aynı fikirde olduğunu dile getirdi.

Bitcoin’e yaptığı göndermeler ile de tanınan Fink Bitcoin’in büyük bir hayranı olmadığını ancak kripto alanında yatırım yapan insanları desteklediğini belirtti.

Bitcoin 80.000 $ Olacak Mı?

Bitcoin’in fiyatının sıfıra mı yoksa 80.000 $’a mı gideceği konusunda hiçbir fikri olmadığını savunan ünlü CEO;

Bitcoin öğrencisi değilim. Bu yüzden size nereye gideceğini ve 80.000 dolara mı yoksa sıfıra mı gideceğini söyleyemem.

Milyarder CEO, her ne kadar Bitcoin konusunda şüpheci tavrı ile dikkat çekse de dijital para birimleri hakkında aynı görüşte olmadığını söyledi.

Dijital para birimlerinin dünya çapında tüketiciler için önemli bir rol oynayacağına dikkat çeken Fink,

Djitalleştirilmiş para birimlerinin çok büyük bir rolü olduğuna inanıyorum. İster Bitcoin, ister başka bir şey yada resmi bir dijital para birimi, dijital bir dolar olsun… Bunu zaman gösterecek.

Son olarak Fink, sokaktaki insanlarla her şeyden çok kripto konusunda sohbet ettiğini vurguladı ve “İnsanların bu konuda nasıl bu kadar büyülendiğini, buna ilgi gösterdiklerini görmek harika. Dijitalleştirilmiş bir kriptoda büyük fırsatlar görüyorum” dedi.

2017 ve 2018 yıllarında Bitcoin’e yönelik eleştirileri ve meşruluğunu sorgulaması ile gündeme gelen BlackRock CEO’su Fink Bitcoin ile ilgili fikrini değiştirerek Aralık ayında Bitcoin’in küresel bir varlığa dönüştüğünü söylemişti.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu