Kripto HaberleriBitcoinBüyük Shortçu Michael Burry'den Bitcoin ve Ayı Piyasası Yorumu: "Yolu Yarıladık!"

Büyük Shortçu Michael Burry’den Bitcoin ve Ayı Piyasası Yorumu: “Yolu Yarıladık!”

Takip et

2008 yılında yüksek faizli mortgage krizini tahmin etmesiyle ve bu krizden kâr etmesiyle ünlenen Michael Burry, Bitcoin (BTC) ve ayı piyasasıyla ilgili paylaşım yaptı.

“The Big Short” filminde hikayesi anlatılan ve Scion Asset Management’ın kurucusu Michael Burry Twitter hesabından ayı piyasasına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Asıl mesleği doktorluk olan Burry, kripto para piyasasında yaşanan düşüşte yolun yarılanmış olabileceğini tahmin ediyor.

2022 yılının ilk yarısında hisse senetleri piyasasındaki düşüşle BTC ve kripto para piyasasındaki yaşanan düşüşlere dikkat çeken Burry, küresel piyasaların birden fazla sıkıştırmadan geçtiğini dile getirdi.

Burry’e göre, piyasalardaki bu düşüş eğilimi, çoklu sıkıştırmaların bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor.

“Enflasyonla mücadele, 2022 ilk yarısında S&P 500’ün %25-26, Nasdaq’ın %34-35 ve Bitcoin’in %64-65 düşmesine neden oldu.

Piyasalarda fiyat konusunda çoklu sıkıştırma yaşandı.

Bundan sonra sırada kazanç sıkıştırması var. Yani yukarı yönlü bir baskılama olacak. Belki de düşüşlerde yarı yol geçilmiştir.”

Burry, kısa süre önce de FED’in faiz oranları ve parasal sıkılaşma politikasında değişiklik yapmasının gerekebileceği konusunda FED’i uyarmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları