Kripto HaberleriBitcoinBüyük Yatırımcı NYDIG'nin SEC Başvurusu Ortaya Çıktı: Almayı Planladığı Bitcoin Miktarı Heyacan...

Büyük Yatırımcı NYDIG’nin SEC Başvurusu Ortaya Çıktı: Almayı Planladığı Bitcoin Miktarı Heyacan Yarattı!

Takip et

NYDIG (New York Digital Investment Group), geçen hafta yayınlanan bir SEC dosyasında açıklandığı üzere, Kurumsal Bitcoin Fonu için 720 milyon dolar topladı.

NYDIG’nin SEC’e Bitcoin Fonu İçin Bildirdiği 720 Milyon Doları Ne Zaman Kulllanacağı Bilinmiyor

NYDIG’nin Bitcoin Fonuna toplam 59 isimsiz yatırımcı katkıda bulundu. Ancak başvuruda firmanın satın alma işlemini ne zaman tamamlamayı planladığı belirtilmiyor.

Belgede ayrıca ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) “bu dosyalamadaki bilgileri kesin olarak gözden geçirmediği ve doğru ve eksiksiz olup olmadığına karar vermediği” belirtiliyor.

Kripto para alanının önde gelen kurumsal yatırımcılarından biri olan NYDIG, 2018 yılında Bitcoin Fonu’nu kurmuş ve Haziran 2020’de 190 milyon dolar toplayarak “Kurumsal Dijital Varlık Fonu” adını almıştı.

Aynı yılın Ekim ayında NYDIG’in ana şirketi Stone Ridge, hazine rezervi stratejisinin bir parçası olarak 10.000 Bitcoin (o sırada 115 milyon dolar değerinde) satın aldı ve depolama sağlayıcısı olarak kendi yan kuruluşunu seçti.

İlgili Haber
NYDIG ve Deloitte'den Bitcoin Ortaklığı!

Bu da NYDIG’i müşterileri adına 1 milyar doların üzerinde dijital varlık tutan sektörün en büyük kripto saklama kuruluşlarından biri haline getirdi.

Firma geçtiğimiz Aralık ayında, Morgan Stanley, MassMutual ve diğerlerinin katılımıyla WestCap liderliğindeki bir turda 7 milyar dolardan fazla bir değerlemeyle 1 milyar dolar topladı.

NYDIG’in Pazartesi günü yaptığı son SEC başvurusunun öncesinde CEO Robert Gutmann ve Başkan Yan Zhao’nun Stone Ridge’de çalışmaya devam etmek üzere görevlerinden ayrıldıkları duyurulmuştu.

Açıklamaya göre, Tejas Shah NYDIG’in yeni CEO’su olurken, Nate Conrad da yeni başkan oldu.

Shah ve Conrad, NYDIG’in Kuzey Amerikalı madencilere hizmet veren Bitcoin madencilik franchise’ına yapılan yatırımları hızlandırmaya ve Lightning Network yani BTC’nin Katman 2 ölçeklendirme çözümü aracılığıyla kurumsal BTC benimsemesini ilerletmeye odaklanacak.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Adam

SEC kimköpek uln! Onay verecek

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları