CardanoHaberler

Cardano (ADA) Ağı İçin Büyük Gelişme: Test Süreci Başlatıldı!

Son günlerde fiyatı konusunda zorluklar yaşayan Cardano (ADA) için resmi bir açıklama ile önemli bir duyuru yapıldı.

Cardano (ADA) ağının merkeziyetsiz stablecoin’i olarak görev alacak Djed, açık testnet’te hayata geçti.

COTI Network geliştiricileri kripto paranın teknik ilerlemesinin bir sonraki aşaması hakkında bazı detaylar da paylaştı.

Cardano’nun Djed Stablecoin’i Açık Test Sürecine Başladı

COTI Network ve Cardano geliştiricileri Input Output Global (IOG), ortak bir resmi açıklama yayınladı ve stablecoin ürünü Djed’in açık testnet üzerinde hayata geçtiğini duyurdu.

Dhehd, Shen isimli bir çekirdek rezervin on-chain ekosistemine entegre edilmiş bir merkeziyetsiz algoritmik stablecoin olarak çalışacak.

Shen tokeni ile birlikte teminatlandırma oranı ve stablecoin’in ABD dolarına endeksli fiyatının sabit kalması garanti altına alınacak.

IOG ve COTI Network şirketleri Djed’in UX/UI sorunları, arayüz tasarımı, konfigürasyon yönetimi ve Nami cüzdanına entegrasyon gibi konuları ele alacak Djed’in sonraki sürümleri için birlikte çalışacak.

Cardano’nun stablecoin’i Djed üzerinde çalışmak isteyen kripto para meraklılarının bu amaçla oluşturulmuş faucet’lerinden test amaçlı ADA tokeni almaları gerekiyor.

Nami cüzdanını test mekanizmasına bağlamalarından ardından kullanıcıların testnet modülüne geçmesiyle birlikte test aşaması başlatılabiliyor.

Mainnet Sürümü Yolda

Açık testnet’iyle birlikte Djed stablecoini mainnet konfigürasyonuları ile birlikte test edilebilecek. Bu sayede mainnet sürümüne geçiş öncesinde tüm özellikler tamamıyla testlerden geçmiş olacak.

Bununla birlikte geliştirici ekibi, Djed’in adaptasyonu ve görünürlüğü açısından açık tesnet ağının önemine de vurgu yaptı:

“Testnet ağı sayesinde herkes herhangi bir riske girmeden protokolümüzün dinamiklerini anlama fırsatına sahip olacak.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu