coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriCardanoCardano (ADA), Beklenen Akıllı Kontrat Yol Haritasını Açıkladı

Cardano (ADA), Beklenen Akıllı Kontrat Yol Haritasını Açıkladı

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin (BTC) fiyatının sert düştüğü günlerde bile yerinde kalmayı başaran Cardano (ADA) ile ilgili beklenen haber geldi. IOHK CEO’su Charles Hoskinson, katıldığı Cardano 360 etkinliğinde Alonzo hard fork güncellemesi ile ilgili detaylı bilgileri paylaştı.

Alonzo güncellemesi ile birlikte akıllı kontratlar sonunda toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto paranın ağına gelecek.

Cardano İçin Alonzo Hazır!

Hoskinson tarafından aktarılan yol haritasına göre Alonzo test ağı önümüzdeki ay gibi erken bir sürede devreye alınacak. Haziran ayında ise kod dondurulacak ve testin başarılı geçmesi durumunda hard fork tam anlamıyla piyasaya sürülecek.

Tam olarak Alonzo hard fork’u gerçekleştirildikten sonra yeni uygulamalar ağda kullanımaya başlanabilir ve ünlü CEO buna yönelik tahmininde ağustos ayına işaret etti.

Cardano geliştiricileri Plutus programlama dilinde şimdiden uygulama geliştirilebilmekte ve bunlar tokenlerin değişimini sağlamakta.

Buna rağmen Ethereum ağında olduğu gibi tam fonksiyonlu akıllı kontrat desteği ağustos ayından önce Cardano ağına gelmeyecek gibi gözüküyor. Ağustos ayındaki güncellemeden sonra ise Cardano’nun rakibi Ethereum’a en azından teknik anlamda yetişmiş olacağı söylenebilir.

Şimdiden önemli birkaç hard fork’u tamamlayan Cardano’nun Mary güncellemesinden sonraki en büyük adımı ise Alonzo olacak. Alonzo ile beraber Goguen döneminin son parçası da tamamlanacak ve Cardano için atılacak sadece bir büyük adım kalacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

1 Yorum

Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Tamer dinçay

Konuyla alakası yok (sabah saat 11 yayınlanan konular bana akşam 11 de geliyor) yardımcı olursanız sevinirim.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları