Cardano

Cardano (ADA) İçin 1 Milyar Dolarlık Açık Pozisyona Ulaşıldı

Cardano'nun Coinbase'de listelenmesi ile beraber vadeli kontratların toplam miktarı rekor kırdı.

Ethereum rakibi olarak görülen Cardano (ADA), psikolojik direnç olarak görülen 1 doların üzerine çıkmasından sonra 1,50 dolar ile tüm zamanların rekorunu kırdı. Yılın başından bu yana %590 yükseliş elde eden ADA, ağa getirilen akıllı kontrat ve benzeri destekler ile bu yükselişinin altını doldurmaya devam ediyor.

ADA İçin Açık Pozisyonlarda Rekor Kırıldı

ADA/USD teknik analizine göre 18 Mart tarihinde 1,47 dolar seviyesine ulaşan ADA’nın bu yükselişi tamamen Coinbase haberi ile gerçekleşmiş olabilir. Cardano listelenmesi ile beraber blockchain üzerindeki transfer miktarının da Litecoin’i geçtiği ve 2021 yılında bir ilke imza attığı görülüyor.

Buna ek olarak Cardano odaklı açık pozisyonların toplam miktarında da ciddi bir artış görüldü. Açık ADA pozisyonlarının toplam değeri 1 milyar doların üzerine çıktı ve 2021 yılı içerisinde 5 kat yükseldi.

1 milyar dolarlık açık pozisyona tarihte daha önce sadece lider kripto para birimi Bitcoin ve ikinci kripto para Ethereum tarafından ulaşıldı. Ethereum odaklı açık pozisyonlarda ise sadece üç ay önce 2 milyar dolarlık değere ulaşıldı.

Cardano’nun son dönemdeki yükselişi birçok uzman tarafından eleştirilse de açık pozisyonların bu seviyeye gelmesi aslında bunun hak edilmiş bir yükseliş olabileceğini göstermekte.

ADA ticari hacminin son 24 saat içerisinde top 10 kripto para arasında USDT, BTC ve ETH dışında en yüksek seviyeye ulaşması da dikkat çekiyor. Bu iki indikatör, hem spot hem de kaldıraçlı işlemlerde ADA’nın rekor kırdığını göstermekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu