CardanoEthereumHaberler

Cardano (ADA) Kurucusu Charles Hoskinson, Ethereum Kurucu Ortağı Vitalik Buterin’e Sataştı!

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, eski çalışma arkadaşlarından Ethereum kurucusu Vitalik Buterin'e sataştı.

Cardano (ADA) kurucusu Charles Hoskinson, kısa bir süre önce attığı Tweet’inde Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin’e sataşmış gibi görünüyor.

Buterin tarafından paylaşılan bir Tweet dizisine cevap veren Hoskinson, Buterin’i Cardano’ya katılmaya çağırdı ve “Cardano’ya gelmek için halen çok geç değil” dedi.

Ethereum Kurucusu Yaşadığı İçsel Sıkıntıları Paylaştı

ETH kurucu ortağı Vitalik Buterin, yakın tarihli bir tweet dizisinde, “düşüncelerimde ve değerlerimde hala aşikar olan bazı çelişkiler” olarak adlandırdığı içsel zorluklarını takipçileriyle paylaşmıştı.

Buterin, bu içsel zorluklar ile “Ethereum’un daha fazla Bitcoin gibi bir sistem haline gelmesi arzusu” ile bunun gerçekleşmesi için “çok sayıda aktif ve koordineli kısa vadeli değişiklik yapılması gereksinimi” arasındaki çelişkiden bahsediyor.

Buterin ayrıca ETH’nin ekstrem koşullardan başarı ile ayrılabilecek bir katman 1 Blockchain haline geldiğini görme arzusunu da yineledi.

Bilindiği üzere Cardano, kendisi de Ethereum kurucuları arasında yer alan matematikçi Charles Hoskinson tarafından geliştirilmişti. ETH kurucusu Vitalik Buterin ile 2014 yılında bir anlaşmazlığa düşen Hoskinson ETH ekibinden ayrılmıştı.

Hoskinson bunun ardından “ölçeklenebilir, birlikte çalışılabilir ve sürdürülebilir bir Blockchain” kurarak Bitcoin ve ETH’yi geride bırakma amacıyla yeni bir kripto para ekosistemi kurdu.

2015 yılında kurulan Cardano 2017 yılında Proof of Stake bir Blockchain olarak piyasaya çıktı. ADA ağında ağ doğrulayıcıları işlemleri gerçekleştirerek ağın devamlılığını sağlıyor.

Bu yazının yazıldığı anlarda 19.1 milyar dolar toplam piyasa değerine sahip olan ADA, dünyanın en büyük kripto varlıkları arasında yedinci sırada yer alıyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Çok merak ediyorum acaba cardonadan kazanan varmı


Başa dön tuşu