Kripto HaberleriCardanoCardano (ADA) Rekora Doymuyor: XRP'yi Geçip En Büyük 4. Kripto Para Oldu

Cardano (ADA) Rekora Doymuyor: XRP’yi Geçip En Büyük 4. Kripto Para Oldu

Takip et

XRP fiyatı Ripple’a açılan dava ile sert gerilese de son dönemde yeniden yükselişe geçti. Buna rağmen yükseliş konusunda Polkadot’u bile geride bırakan Cardano (ADA), önde gelen iki kripto para birimini bile geçmeyi başardı. ADA, basın saati itibarıyla XRP’yi geçerek toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi oldu.

ADA, XRP’yi Geçti

ADA, son 24 saat içerisinde %27 yükseliş elde ederek bütün piyasaya tam anlamıyla meydan okudu. XRP fiyatı geçtiğimiz hafta 0,26 dolar seviyesinden 0,40 dolar bandına çıksa da ADA ile rekabet etmek için yeterli olmadı. ADA son 7 günlük sürede ise %89’luk bir yükseliş elde ederek neredeyse değerini ikiye katladı.

XRP’nin toplam piyasa değeri neredeyse 20 milyar dolar seviyesinde iken ADA’nın buna yaklaşık 1,5 milyar fark attığı görülmekte. Aslında ticari hacme bakıldığında bile ADA’nın XRP’ye neredeyse iki kat fark attığı görülebiliyor.

Cardano Fiyatı Neden Yükseliyor?

Peki ADA fiyatının artışının arkasındaki sebep ne? Aslında bunun genel olarak altcoin sezonundan kaynaklı bir artış olduğu da biliniyor. Buna rağmen Cardano’nun arkasındaki IOHK CEO’su ve Ethereum kurucu ortağı  Charles Hoskinson’un yaptığı açıklamalar da etkili oldu.

Hoskinson, Mary hardforkunun test ağında başarıyla aktif hale getirildiğini belirtti. Ethereum’a rakip bir proje konumundaki ADA, 2020 yılında da Shelley ana ağını hayata geçirdi. Birbiri ardına gelen başarılı haberler ADA fiyatı üzerinde de yükseliş odaklı baskı yarattı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları