Cardano

Cardano (ADA) Yatırımcılarının Heyecanı Artıyor: Charles Hoskinson Yeni Gelişmeleri Açıkladı

IOHK CEO'su Charles Hoskinson, Cardano için 100'den fazla proje geliştirildiğini belirtti.

Ethereum’un (ETH) rakipleri arasında gösterilen Cardano, son dönemde ciddi bir yükseliş elde etti. Neredeyse 1 dolarlık birim fiyata kadar ilerleyen ADA, bu esnada toplam piyasa değerine göre en büyük dördüncü kripto para birimi sıralamasına da ulaştı. Cardano’nun arkasındaki IOHK ekibinin CEO’su Charles Hoskinson ise bunun daha başlangıç olduğunu düşünüyor.

Cardano’nun Yükselişi Sürüyor

Hoskinson, Cardano’nun yılın başından bu yana %400’den fazla yükseliş elde etmesinin henüz başlangıç olduğunu belirterek yeni projeleri açıkladı. Hoskinson, YouTube üzerinden yayınlanan röportajında “100’den fazla ticari projeye” sahip olduğunu belirterek bunların geliştirme aşamasında olduğunu ifade etti. Bu projelerin yakın zamanda Cardano ağına geçiş yapabileceğini belirten Hoskinson, bununla beraber ETH’ye daha büyük bir rekabet oluşturacaklarının altını çizdi.

Cardano son dönemde özellikle Shelley ve Mary güncellemeleri ile ön plana çıktı. Mary hard forku ile ağa gelecek olan akıllı kontratlar, Ethereum ağının yaşadığı sıkıntılı dönemde birçok şeyi değiştirebilir. Hoskinson, Ethereum’un kurucu ortaklarından birisi olsa da daha sonra Cardano’yu oluşturmak için ekipten ayrıldı. Hoskinson’a göre ise ölçeklenebilirlik Ethereum’un en büyük ve çözülemeyecek tek sorunu.

Ethereum ağındaki yoğunluk arttıkça işlem ücretleri de inanılmaz seviyelere ulaşıyor. Bu da Binance Smart Chain, Cardano ve Polkadot gibi alternatiflerin rekor yükselişler yaşamasını sağlıyor. Ethereum’un ETH 2.0 güncellemesi ise bütün bunları çözme hedefi ile geliştirilmekte.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu