CardanoHaberler

Cardano Aktif Cüzdan Sayılarındaki Artış Rekor Düzeyde!

Cardano Vakfı CEO'su bu yükselişi tetikleyen nedenleri sıraladı.

Cardano (ADA) cüzdanlarının sayısı gün geçtikçe yükseliyor. Nitekim bu sayı 190.000’den 2,5 milyona yükselmiş durumda. Bu artıştan hareketle kısmen de olsa akıllı sözleşmelerin uygulanmasının kripto para ağının benimsenmesini istikrarlı bir şekilde arttığı söylenebilir.

Cardano Vakfı tarafından paylaşılan verilere göre geçen yılbaşından bugüne kadar ADA cüzdanlarının sayısı %1,200’ün üzerinde artış kaydetti. Mevcut verilere göre kripto para biriminin fiyatı, tüm zamanların en yüksek seviyesinden (3 dolardan) 1.44 dolara kadar düştükten sonra bile aynı dönemde yaklaşık %780 oranında büyüme yaşanmış oldu.

Cardano Vakfı CEO’su Frederik Gregaard, 2021 yılını Cardano ağı için “inanılmaz bir büyüme yılı” olarak yorumladı. Gregaard’a göre 2021 yılı Cardano protokolünün ilerlemesine yardımcı olan “büyümeyi, teknik inovasyonu, topluluk genişlemesini ve ortaklıkları sürdürdüğü” bir yıl oldu.

Cardano ağındaki aktif adres sayısı ekim ayında 50.506 iken bu sayı kasıma ayına kadar 4 katına çıkarak 216.072 aktif adrese ulaştı. Bunda ağdaki işlem ücretlerinin 0,45 dolardan 0,38 dolara düşmesi önemli bir paya sahip.

Gregaard, bu büyümede “Cardano’ya programlanabilirlik” getiren Alonzo hard fork’un başarılı lansmanının da son derece etkili olduğunu belirtti.

CEO ayrıca Cardano’nun e-spor platformu Rival, fintech firması UBX ve kar amacı gütmeyen Save the Children organizasyonunu içeren bir dizi yeni ortaklık kurduğunu da sözlerine ekledi.

ADA CoinMarketCap verilerine göre en değerli kripto para birimleri listesinde 6. sırada yer alıyor ve haberimizin yazıldığı an itibarı ile 1.42 dolardan alıcı buluyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu