Kripto HaberleriCardanoCardano Staking Havuzlarına 12 Saat İçerisinde 1.4 Milyar Dolar Aktı!

Cardano Staking Havuzlarına 12 Saat İçerisinde 1.4 Milyar Dolar Aktı!

Takip et

Cardano, staking havuzlarındaki ADA miktarında yalnızca 12 saat içerisinde çok büyük bir artış yaşadı.

Cardano staking havuzlarına dair verileri analiz eden bir platform olan Pool.pm’e göre yeni oluşturulan 23 staking havuzuna aktarılan ADA miktarı, yaklaşık 1.4 milyar dolara tekabül eden 1.5 milyar adet olarak kaydedildi.

Stake Edilen Cardano (ADA) Oranı Yüzde 73’e Ulaştı

Bununla birlikte her bir havuza 62 milyon ADA aktarıldı ve stake edilen ADA tokenlerinin oranı %73’e ulaştı.

Bu durum, altcoinin DeFi gelişimi açısından etkileyici bir performans ortaya koyduğunu gösteriyor. Veri analizcisi, yaptığı açıklamasında gelişmeyi şöyle duyurdu:

“23 yeni Cardano havuzunun her birine son 12 saatte 62 milyon ADA tokeni stake edildi ve toplam stake edilen ADA tokeni miktarı da böylelikle 1.5 ADA artarak oransal olarak %74’e yaklaştı.”

Analiz şirketi ayrıca içerisinde 1.5 milyar adet ADA tokeni bulunan yeni 23 Cardano staking havuzunun Coinbase tarafından satın alınan Bison Trails şirketi ile bağlantılı olabileceğini söyledi.

Buna ek olarak ADA ekosistemi toplam kilitli değer (TVL) olarak 22 Mart tarihi itibariyle 300 milyon doları aştı. Cardano kurucusu Charles Hoskinson yaptığı açıklamasında Haziran ayında gelecek olan Vasil hardfork’u ile birlikte ADA’nın DeFi ekosisteminin büyümesinin ivme kazanacağını iddia etmişti.

Kısa bir süre önce ise yeni bir güncelleme ile ADA’ya bir token yakım mekanizması ekleneceği söylentileri kripto para dünyasının gündemine gelmişti. Hoskinson bu söylentinin gerçekleşmesinin mümkün olmadığını daha sonra açıkladı.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları