bybit banner
bybit banner
Kripto HaberleriCardanoCardano'da (ADA) Düzeltme Bitti Mi? Aktif Adres Sayısı Yeniden Yükselişe Geçti!

Cardano’da (ADA) Düzeltme Bitti Mi? Aktif Adres Sayısı Yeniden Yükselişe Geçti!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

2020 yılında yaşanan Covid-19 çöküşü sonrası kripto paralarda büyük bir rallinin fitili ateşlendi. Geçtiğimiz 1.5 yıllık süreçte kripto paralardaki yükselişler erken yatırımcılarını zengin ederken bazı projeler büyük gelişim katetti.

Erken yatırımcısının memnun eden projelerin birisi de Cardano oldu. Mart 2020’de 0.018$’a kadar geri çekilen 6. en büyük kripto para birimi ADA, 3.10$ seviyesine kadar ulaşarak %17528 oranında bir yükseliş sergiledi.

2021 yılı içerisinde aldığı pek çok güncelleştirme ile büyümeye devam eden proje, son olarak akıllı sözleşme yeteneğini geliştiren Alonzo güncelleştirmesi ile Ethereum’a rakip olduğunu bir kez daha hatırlattı.

Cardano büyümeye devam ederken, fiyatta yaşanan geri çekilme, projeye sonrada yatırım yapan yatırımcıları pek memnun etmedi.

Alonzo güncelleştirmesi sonrası, beklentinin satılmasıyla zirvesinden %50 oranında bir kayıp yaşayan ADA şu sıralar 1.60$’dan işlem görmeye devam ediyor.

Her ne kadar fiyatta %50 oranında bir geri çekilme yaşanmış olsa da, Cardano’daki aktif adres sayısının Kasım 2021’de %25’den fazla arttığını görüyoruz. Kasım ayının başında 161.000 olan aktif adres sayısı, şu anda 191.500’e kadar yükseldi. Bu veri ADA’daki geri çekilmenin bazı yatırımcılar tarafından fırsat olarak  görüldüğünü gösteriyor.

Kaynak: Messari

Teknik olarak baktığımızda, 1,40$ ve 1,50$ seviyelerinin destek olduğunu gözlemliyoruz. Bitcoin’deki hareketlere bağlı olarak aşağıdaki aralıklarda bir süre daha akümüle olmaya devam edebiliriz. Ana destek seviyemiz 1$ olmaya devam ediyor.

 

Son yükselişin fibonacci verilerine baktığımızda, fiyatın 0.786’dan destek aldığını ve düzeltmesini bitirmiş olabileceğini görüyoruz. 1.40-1.50$ aralığı korunduğu sürece, yeniden 2,60-2.75$ aralığının test edildiğini görebiliriz.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları