CardanoHaberler

Cardano’dan Heyecan Oluşturan Haber: Robot Hemşire Geliyor

Cardano, insansı robot hemşire haberini duyurdu!

Dünyanın en ünlü insansı robotu Sofia sonrasında şimdi Cardano (ADA) blockchain ağı da bu konuda bir adım atmaya hazırlanıyor.

Cardano Summit 2021 etkinliğinde duyurulan son dakika gelişmesine göre, Cardano ağı en son teknoloji ile donatılan insansı hemşire robotu Grace’e ev sahipliği yapacak.

Cardano İçin Yeni Müjde

İngilizce ve Korece konuşabilen, Awakening Health ile SingularityNET tarafından geliştirilen bu robot, kesinlikle son dönemde ciddi bir popülerlik elde edecek gibi gözüküyor.

Robotun yaşlılara bakım ve genel bakım için modifiye edilebildiği belirtilmekte. Özellikle yaşlılara bakım robotlarının son dönemde bir hayli popüler olduğu düşünülecek olursa, robota olan talebin de artacağı söylenebilir.

Grace, oldukça güçlü bir yapay zeka teknolojisine sahip ve 48 mimik yapabilmekte. Bu da aslında Grace’in direkt olarak hastalarla anlamlı bir bağlantı kurabilmesini sağlıyor.

Cardano entegrasyonu sayesinde robotun performansının önemli ölçüde artacağı belirtiliyor. Özellikle biyolojik verileri işlemek için yüksek hıza ihtiyaç duyan robot bu ihtiyacını Cardano ağı üzerinden giderecek.

Cardano ağı buna ek olarak tıbbi kayıtların saklanması konusunda da önemli bir role sahip olacak.

SingularityNET CEO’su Ben Goertzel konu hakkında yaptığı açıklamada böyle bir robotun üst düzey teknolojiye sahip olacağını vurguladı ve bunun için Cardano’yu seçtiklerini ifade etti. SingularityNET aslında kripto para sektöründe bilinen bir proje ve Cardano’yu seçmeleri bir hayli önemli.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
5 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Ercan

ada ve chz çok anlaşma var diyorlar hiç tepki bile etmiyor ama olumsuz haber olunca çumburlop düşüyor

Mehmet

Ben tüyo aldım arkadaşlar,ada 12 Eylül’de yükselecek pardon 24 Eylül’de yada 29 Ekim’de ,yada 10 Kasım veya noel de kesin ,o da olmadı 23 Nisan oda olmadı kesin 19 Mayıs,şimdi hotkins söyledi 30 Ağustos Zafer Bayramında,😎işin aslı bunlar bizimle dalga geçiyor arkadaşlar, inanmayın bu i,t lere

Anonim

Ada için bir yükseliş olcakmı

Anonim

Hayatımız kaydı 3 kuruş çıksın diye.. aguve. Kalmadı artık ADA için

Anonim

Bu kadar haber varda neden düşüyor bu o.ç koin


Başa dön tuşu