CardanoHaberler

Cardano’nun (ADA) TVL’si Alarm Veriyor: Kısa Sürede Yüzde 62 Düşüş!

Cardano ekosisteminde kilitli olan tokenlerin toplam değeri (TVL), tüm zamanların rekorunun %62 gerisine düştü.

Kripto para sektörü sert bir düşüş yaşıyor ve ayı piyasası hala etkisini tam olarak göstermedi. Uzmanlar bu düşüşün devam edeceğini savunurken, bazı altcoinler ise şimdiden dibi görmüş gibi gözükmekte.

Cardano TVL Alarmı Veriyor

Bitcoin (BTC) 30.000 dolarda tutunmak için çabalasa da toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH) daha derin bir düşüş yaşadı. ETH, %10 düşüş ile 1.700 dolara kadar çekildi. ETH’nin en önemli rakiplerinden olan Cardano (ADA) da en az bunun kadar değer kaybetti.

3 dolar rekorundan 0,45 dolara kadar çekilen ADA’yı ayakta tutan en büyük unsur ise TVL olarak biliniyordu. TVL yani Cardano‘nun merkeziyetsiz finans ekosisteminde kilitli olan tokenlerin toplam değeri, büyük beklentilere rağmen sert darbe aldı. TVL, tüm zamanların rekor seviyesinden %62 geriye çekildi.

Cardano TVL Grafiği

Cardano‘nun 24 Mart 2022 tarihinde 326 milyon dolarlık TVL rekorunu kırmasından sonra sert düşmeye başladığı görülüyor. 26 Mayıs tarihinde 120 milyon dolara kadar çekilen TVL, yaklaşık %62 değer kaybı yaşadı.

Ölçeklenebilirlik ve güvenlik ile ön plana çıkmaya çalışan Cardano ağındaki TVL’in böyle düşmesi aslında ağ için tehlike. Bu, ağın daha az kullanıldığı ve ilginin kaybolduğunun işareti. MinSwap gibi merkeziyetsiz kripto para borsalarının hacmi de %38 gibi sert bir kayıp yaşadı ve bu ADA fiyatını da etkiliyor. Daha az kullanım, daha az fiyat hareketi anlamına gelmekte.

Cardano 4 Saatlik Grafik

Grafiği baktığımızda en önemli destek noktasının 0.45 dolar seviyeleri olduğu görülüyor. Bu seviyenin kaybedilmesi 0.40 dolarlara kadar düşüşü tetikleyebilir.

Yine direnç noktası ise 0.49 seviyesi olarak görülüyor. Bu seviye üzerinde kapanışlar ve piyasanın olumlu gidişi 0.53 seviyelerine kadar bir yükselişi tetikleyebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu