Blockchain

Cathay Pacific: Blockchain Teknolojisine Geçiyoruz!

Cathay Pacific tarafından yapılan açıklamada Blockchain teknolojisine geçecek oldukları açıklandı.

Nexo

Hong Kong merkezli havacılık şirketi Cathay Pacific tarafından yapılan açıklamada şirketin altyapı sistemlerinde taşınma sürecine girileceği ve Blockchain teknolojisi dahil yeni nesil teknolojileri kullanmaya başlamak istedikleri açıklandı. ULD isimli sistemleri Blockchain teknolojisine taşıyacak olduklarını açıklayan Cathay Pacific, bu konuda gelecekte daha farklı sistemleri de Blockchain teknolojisine taşıyabilecek olduklarını açıkladı. Blockchain teknolojisinden Rusya ve diğer birçok ülkede havacılık şirketlerinin bir kısmı yararlansada bu konuda Hong Kong ilk kez bir havacılık şirketi ile bu adımı atmış olacak.

Hong Kong merkezli kripto para borsalarının son dönemde ilgi çekmesinden dolayı fiyatları yükseltmesinin ardından gelen bu haberler ülkenin dört bir taraftan Blockchain teknolojisi ile yapılandırılabileceğine dair umutları yeşertebilecek güçte.

Hong Kong’da protestolar var

Hong Kong’da protestolar nedeniyle birkaç zamandır kripto para birimlerine olan ilgi çok arttı. Hong Kong yerlileri kripto paraları daha yüksek fiyattan satın almaya başlarken, bazıları da Blockchain teknolojisi konusunda ülkede olan şirketlerin daha fazla para kazanması için Hong Konglu şirketlerin Çinli şirketler ile işbirliği yapmamasını istedi.

En güncel haberleri Twitter, Facebook ve Telegram hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı